Kolejne zmiany w kalendarzu World Triathlon 

Po usunięciu zawodów Pucharu Świata w Bergen i Busselton w zeszłym miesiącu World Triathlon ogłosił kolejne zmiany w kalendarzu na rok 2023. 

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN. Nowe przepisy dotyczące obuwia startowego

Rozpiska zawodów World Triathlon przewiduje zmianę harmonogramu Pucharu Świata w Korei Południowej, nowe wydarzenie w Brazylii, dodanie mieszanych sztafet do kalendarza WTCS i World Triathlon Para Cup w ramach przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich 2024.

Nowe szanse na Paryż 2024

Alhandra na zachodnim wybrzeżu Portugalii będzie gospodarzem World Triathlon Para Cup trzeci sezon z rzędu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 października. Stanowić będzie wyścig wliczający się do okresu kwalifikacyjnego na Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024. 

Co więcej zawody testowe w Paryżu, które odbędą się w dniach 17-20 sierpnia, będą teraz wliczane do rankingu WTCS. W 2023 roku, wyniki czterech najlepszych zawodników oraz ich wynik w wielkim finale w Pontevedra będą wliczane do rankingu serii WTCS. 

Zmiany obejmują również dodatkowe zawody sztafetowe dla narodowych drużyn mieszanych. Zespoły będą mogły sprawdzić swoje przygotowanie i umiejętności przed docelową imprezą w Paryżu. Zawody odbędą się 30 lipca w Roker Beach w Anglii  podczas Sunderland WTCS. 

Źródło: Le Figaro

Utrudnienia przed WTCS Yokohama?

Kolejną zmianą jest przełożenie wyścigu Pucharu Świata w Yeongdo, pierwotnie zaplanowanego na 6 i 7 maja. Start został przeniesiony na drugą połowę sezonu, a dokładna data nie została jeszcze potwierdzona. Rozwiązanie wprowadzone przez World Triathlon może okazać się jednak niekorzystane dla zawodników, którzy planowali wyścig WTCS Yokohama. 

Wyścig w Yokohamie odbywa się tydzień po pierwotnej dacie Puchar Świata w Yeongdo. Wielu zawodników planowało swój sezon startowy tak, aby przybyć do Korei Południowej wcześniej. Start w Yeongdo miał stanowić część procesu aklimatyzacji przed zawodami WTCS Yokohama. 

Kolejny wyścig w Ameryce Południowej

Ostatnią ze zmian wprowadzonych przez World Triathlon jest utworzenie dodatkowego wydarzenia Pucharu Świata. Wyścig odbędzie się na standardowym dystansie w stolicy Brazylii 15 października 2023 roku. Będzie to pierwsza impreza z cyklu Pucharu Świata rozgrywana w Brazylii od 2004 roku. Oznacza to, że Ameryka Południowa będzie gościć trzy Puchary Świata (Vina Del Mar i Montevideo) oraz Igrzyska Panamerykańskie w Chile, w ciągu zaledwie pięciu tygodni.

ZOBACZ TEŻ: Poznaliśmy harmonogram Greatman Triathlon 2023. Kiedy start zapisów?

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze