Kontrowersje wokół Global Triathlon Awards

– To wstyd! – brzmią komentarze w stronę Global Triathlon Awards. Społeczność triathlonowa wyraża swoje niezrozumienie dla listy nominowanych w kategorii sportowiec roku. Brakuje na niej mistrza świata Leo Bergere. 

ZOBACZ TEŻ: Gala Global Triathlon Awards już jutro!

W piątek 20 stycznia Nicea zgromadzi najlepszych triathlonistów z całego świata, aby wyłonić zwycięzców pierwszej edycji imprezy Global Triathlon Awards. Nagrody zostaną przyznane w 11. kategoriach. Z pewnością najbardziej wyczekiwaną statuetką jest nagroda dla najlepszego sportowca roku. Internauci wyrażają jednak swoje oburzenie, wypominając organizatorom, że w gronie nominowanych nie znalazł się mistrz świata Leo Bergere. 

Gdzie jest Bergere? 

W kategorii mężczyzn nominowani do nagrody sportowiec roku są: Kristian Blummenfelt, Matthew Hauser, Gustav Iden, Hayden Wilde i Alex Yee. 

W gronie zabrakło Franuza Leo Bergere, który w wielkim finale cyklu WTCS sprawił niemałą niespodziankę, pokonując Alexa Yee i Haydena Wilde’a. To między tymi dwoma zawodnikami miała być rozgrywana walka o mistrzostwo świata, jednak, dzięki świetnemu występowi to Bergere sięgnął po pierwszy tytuł w swojej karierze. 

Pod postem World Triathlon, w którym przedstawiono zawodników i zapytano internautów „Kto wygra?” większość odpowiedzi brzmi: „Bergere”. Swoje zaskoczenie i zdenerwowanie wyrazili nie tylko internauci, ale również inni zawodnicy PRO. Tom Bishop zamieścił komentarz z wymowną emotikoną. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez World Triathlon (@worldtriathlon)

Jury do wymiany 

World Triathlon w odpowiedzi na fale komentarzy, również zamieścił pod postem wpis.  Organizacja wyjaśnia, że to społeczność triathlonu decydowała o tym, kto znajdzie się wśród nominowanych. Jury wybrało nominowanych na podstawie zebranych głosów. 

W odpowiedziach na komentarz pojawiły się jednak zarzuty, że w takim wypadku skład jury powinien zostać zmieniony, ponieważ decyzja jest niesprawiedliwa i krzywdząca Leo Bergere. Jeden z użytkowników oskarżył nawet Global Triathlon Awards o  korupcję, wskazując, że PTO i Super League Triathlon musiało zapłacić organizacji, aby ta nie umieściła wśród nominowanych mistrza świata. 

ZOBACZ TEŻ: Global Triathlon Awards: ogłoszono listę kategorii. Wyjaśniamy system głosowania

Nagroda pocieszenia? 

Dzień po tym jak w sieci rozgorzała burzliwa dyskusja, World Triathlon poinformował o utworzeniu dodatkowej kategorii 12. kategorii „Award of Excellene”. Nagroda zostanie przyznana, któremuś z francuskich sportowców, aby „wynagrodzić ich spektakularne wyniki w tym sezonie”.

W sieci szybko pojawiły się komentarze, mówiące o tym, że nagroda jest pochodną fali krytyki, która spłynęła na organizację. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @globaltriathlonawards

ZOBACZ TEŻ: GTA: Najlepsi triathloniści roku – znamy nominowanych! 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,198FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
314SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze