Maciej Bruździak i Magdalena Sudak mistrzami Polski na dystansie olimpijskim!

Kolejne starty Elemental Tri Series Białystok wyłoniły mistrzów Polski w triathlonie na dystansie standard. Po tytuły sięgnęli Maciej Bruździak i Magdalena Sudak.

Mistrzostwa Polski: wygrana Bruździaka i Sudak

Zawody w Białymstoku rozpoczęły się w niedzielę 20 sierpnia od startów Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzików. Następnie do rywalizacji o tytuły mistrzostw Polski przystąpili paratriathloniści. O godzinie 11:00 na starcie stanęli zawodnicy kategorii Elita/U23.

Na dystansie 1.5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu najlepszym zawodnikiem w kategorii Elita/U23 okazał się Maciej Bruździak, który z czasem 01:50:56 zajął 1. miejsce, tym samym zdobywając tytuł mistrza Polski. Na drugim miejscu rywalizacji stanął Kamil Kulik, a podium uzupełnił Marcel Kozaczkiewicz

Źródło: STS Timing

W wyścigu kobiet świetny występ zaprezentowała Magdalena Sudak, która z ponad minutą przewagi (02:04:51) nad drugą Martą Łagownik (02:05:57), wygrała zawody mistrzostw Polski. Na trzecim miejscu ulokowała się Zuzanna Sudak (02:07:23).