Maja Wąsik brązową medalistką ME juniorek w aquathlonie!

W Belgii rozpoczęły się multisportowe mistrzostwa Europy. Pierwszą konkurencją był aquathlon, w którym startowała między innymi Maja Wąsik. Bez wątpienia Polka może być zadowolona z tego występu!

W Menen rozpoczęły się wczoraj multisportowe mistrzostwa Europy. W rywalizacji bierze udział około 1.800 sportowców z cały Europy. Na pierwszy ogień poszedł aquathlon, w którym doskonale spisała się Maja Wąsik!

Medal Polki w juniorskim wyścigu!

Zawodnicy nie mieli w Menen szczególnie dobrych warunków pogodowych, bo miasto przywitało ich mocnymi opadami deszczu. Jedną z pierwszych zawodniczek z Polski, które wyruszyła na trasę (1000 metrów pływania i bieg na dystansie 5 kilometrów) była Maja Wąsik, która rywalizowała w wyścigu juniorskim.

Polka radziła sobie bardzo dobrze, będąc w czołówce. Podczas biegu wyszła na 3. miejsce, mając jeszcze w zasięgu kolejną zawodniczkę. Ostatecznie właśnie na 3. miejscu Wąsik dobiegła do mety, zdobywając tym samym brązowy medal w juniorskim wyścigu!

Przypomnijmy, że na początku lipca Maja Wąsik została drugą juniorką sprinterskich mistrzostw Polski. Nieco wcześniej notowała też między innymi czołowe miejsca w zawodach duathlonowych na poziomie europejskim.

Pamela Broniarek wysoko w age-group

Wczoraj startowali również nasi age-grouperzy. Bardzo blisko podium była Pamela Broniarek, która zajęła świetne, 4. miejsce. Polka zameldowała się na mecie z czasem 38:48. Zwyciężczyni kategorii K25-29 Suzanne Brummel, która miała czas 35:45.

W kategorii K35-39 startowała Małgorzata Łoś. Zawodniczka zajęła 11. miejsce. Z kolei pośród mężczyzn na 13. miejscu w kategorii M25-29 uplasował się Krzysztof Dubiński. Warto dodać, że podczas imprezy towarzyszącej w swojej kategorii wiekowej zwyciężył młody Kacper Łoś. Pełne wyniki zawodników AG znajdziesz w tym miejscu.

Przypomnijmy, że już jutro o medale mistrzostw Europy w wyścigu elity na dystansie średnim powalczą Marta Łagownik, Tomasz Brembor oraz Bartosz Banach. Wystartują również polscy age-grouperzy (triathlon oraz aquabike). Start rywalizacji o godzinie 12:00.