Piotr Kurek zdobywa drugi medal na mistrzostwach Europy [WYNIKI Bilbao]

Kolejny udany start Piotra Kurka w multisportowych mistrzostwach Europy w Bilbao. Zdobywca złotego medalu w aquathlonie tym razem stanął na podium w rywalizacji w aquabike.

Sobota była ostatnim dniem, w którym Polacy walczyli o medale mistrzostw Europy w Bilbao. Jako pierwsi do rywalizacji w aquabike przystąpili Piotr Kurek oraz Paweł Zbierajewski. Kilka godzin po nich na trasę triathlonu (dystans średni) wyruszył Kacper Stępniak.

ME w aquabike – wyniki

Kategoria M40-44

Trener oraz zawodnik KS Posnania Piotr Kurek, świeżo upieczony mistrz Europy w aquathlonie, sięgnął po medal również w aquabike. Dystans, na który składało się 1,9 km pływania oraz 82,5 km jazdy na rowerze, pokonał w czasie 02:55:24. To pozwoliło mu na zajęcie 3. miejsca i zdobycie brązowego medalu.

Mistrzem Europy został Victor Sánchez García, który linię mety przekroczył po 02:51:05.

Kategoria M35-39

Drugi z Polaków biorących udział w ME w aquabike Paweł Zbierajewski uzyskał czas 3:11:20. Ten wynik dał mu 5. miejsce w kategorii M35-39.

Mistrzem Europy zostal Kris Whitelaw – czas zwycięzcy to 02:46:42.

Piotr Kurek i Paweł Zbierajewski

ME w triathlonie (dystans średni) – wyniki

W Bilbao odbyły się również ME w triathlonie na średnim dystansie. W gronie elity Polskę reprezentował Kacper Stępniak.

Do pokonania było 1.9 km pływania, 82,5 km jazdy na rowerze oraz 21,5 km biegu. Polak przebył trasę w czasie 03:51:34, co dało mu 10. miejsce w gronie 16 zawodników. Zwyciężył Hiszpan Antonio Benito Lopez, który na metę dotarł w czasie 03:41:34.