Ostatni juniorski start Józefiny Młynarskiej [WYNIKI MEJ w Bilbao]

W swoim ostatnim juniorskim starcie w karierze Józefina Młynarska zajęła 4. miejsce na ME w aquathlonie. Zawody odbywały się w hiszpańskim Bilbao.

Urodzona w 2003 roku Józefina Młynarska kończy swoje starty w kategorii juniorek. W swoich kolejnych wyścigach Polka będzie walczyła już w gronie zawodniczek elity/U23.

Na początku września w słoweńskim Bled w swoim ostatnim starcie w pucharze Europy juniorów w triathlonie Młynarska zajęła 3. miejsce. Tydzień temu w hiszpańskim Bilbao Polka była czwarta na mistrzostwach Europy juniorów w duathlonie – tam srebrny medal zdobyła Maja Wąsik. Wczoraj w tej samej miejscowości w swoim ostatnim juniorskim starcie Młynarska zajęła 4. miejsce w mistrzostwach Europy juniorów w aquathlonie.

Warto zaznaczyć, że Młynarska kończy swoje juniorskie starty na drugim miejscu w rankingu europejskim triathlonistek. Więcej punktów od naszej zawodniczki zgromadziła tylko Tabea Huys z Austrii.

Józefina Młynarska ranking europejski juniorek

Wyniki MEJ Bilbao w aquathlonie – kobiety

Uczestniczki wyścigu miały do przebycia trasę złożoną z 1 km pływania oraz 5 km biegu. Młynarska pokonała ten dystans w czasie 00:30:47, co pozwoliło jej na zajęcie 4. miejsca. Zwyciężyła reprezentantka Słowacji Margareta Vrablova.

Józefina Młynarska

To jeszcze nie koniec sezonu dla młodej Polki. Już 16 października Młynarska wystąpi w wyścigu elity na pucharze Europy w tureckiej Alanyi. W tych zawodach wystartują jeszcze dwie inne zawodniczki z Polski: Magdalena Sudak oraz Marta Łagownik.

Wyniki MEJ Bilbao w aquathlonie – mężczyźni

Swój ostatni start w sezonie zaliczył wczoraj Filip Glapa. Polak solidnie zaprezentował się w rywalizacji mężczyzn na mistrzostwach Europy w aquathlonie. Czas 00:27:34 pozwolił mu na zajęcie 9. miejsca (na 17 startujących zawodników). Po tytuł mistrza Europy sięgnął Węgier Márton Kropkó.

W ME w aquathlonie brali udział również polscy age grouperzy. O ich rezultatach można dowiedzieć się po kliknięciu w poniższy odnośnik.