Mistrzostwa Polski w duathlonie: Łagownik i Krawczyk z tytułami [WYNIKI]

W sobotę 11 maja zawodnicy z całego kraju rywalizowali w mistrzostwach Polski w duathlonie na dystansie średnim podczas ChampionMan Duathlon Czempiń. Kto okazał się najlepszy?

Łagownik i Krawczyk mistrzami Polski

Na liście startowej mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie średnim (10 km biegu, 60 km roweru i 10 km biegu) znajdowało się blisko 400 nazwisk. W rywalizacji o tytuł zawodnicy wystartowali w kategorii OPEN, w której Age-Grouperzy ścigali się z zawodnikami PRO.

Wśród kobiet faworytką do zwycięstwa była broniąca tytuł Marta Łagownik. W 2024 triathlonistka ponownie zaliczyła świetny występ w Czempiniu, dominując rywalizację. Na metę wbiegła ponad 8 minut przed drugą Ewą Komander. Podczas ChampionMan Duathlon zawodniczka miała więc podwójny powód do świętowania – kolejny mistrzowski tytuł zdobyła w swoje urodziny. Podium uzupełniła Sandra Kopiczko

– Cudowny dzień. Cudowni ludzie. Niezwykłe urodziny. Zwycięstwo i obrona tytułu mistrzyni Polski. Piękne okolice Czempinia i doskonała lokalizacja na start. Miejsce, do którego z pewnością będę wracać – jeśli tylko kalendarz startów na to pozwoli – napisała po starcie Marta Łagownik.

Na liście startowej mężczyzn znalazło się siedmiu zawodników PRO oraz kilkanaście mocnych nazwisk AG. W tegorocznej edycji zawodów w Czempiniu najlepszy okazał się Jacek Krawczyk, który w 2023 zdobył tytuł wicemistrza. Po zawodach przyznał, że: „pierwszy indywidualny start pozwolił mu rozpoznać aktualną formę”. Wysoka dyspozycja Krawczyka jest dla niego szczególnie istotna w zbliżających się tygodniach, ponieważ triathlonista w tandemie z Łukaszem Wieteckim stara się o kwalifikację na igrzyska paralimpijskie. W Czempiniu 2. miejsce zajął Dawid Jankowski, a brązowy medal zdobył Karol Bogus.