Lodowa mila Krzysztofa Gajewskiego, IRONMAN poza Hawajami – o czym czytaliście najchętniej?

Najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia zebrane w jeden artykuł w poniedziałkowy poranek. Sprawdźcie, które teksty czytały się najlepiej na naszej stronie w okresie 28.11-04.12.2022 r.

ZOBACZ TEŻ: Smog a bieganie zimą. Jak zadbać o zdrowie?

Można śmiało powiedzieć, że aktualne zestawienie najchętniej czytanych tekstów zdominowały wydarzenia ekstremalne.

Najpierw zabieramy Was pod austriacki lodowiec, gdzie o rekord świata w pływaniu lodowej jaskini postarał się Krzysztof Gajewski. Na liście najchętniej czytanych tekstów jest też ten, w którym pisaliśmy o Adrianie Kosterze i wytycznych, jakie otrzymał od księgi rekordów Guinnessa. Ta organizacja będzie nadzorować jego próbę bicia rekordu świata w najdłuższym triathlonie.

Kostera pojawia się w naszym zestawieniu dwukrotnie, drugi raz na drugim planie, przy okazji zawodów Patagonman, w których udział bierze Piotr Meller. Ponadto piszemy również o decyzji o przeniesieniu części MŚ IRONMAN z Hawajów do Francji, a także o zmianach w regulaminie World Triathlon.

Lodowa mila – rekord świata Krzysztofa Gajewskiego

Posiadacz wielu rekordów w pływaniu ekstremalnym Krzysztof Gajewski 1 grudnia dokonał kolejnej niesamowitej rzeczy – przepłynął tzw. lodową milę, a nawet trochę dłuższy dystans, wewnątrz austriackiego lodowca, w temperaturze wody -0.6 stopnia Celsjusza. Polak przebywał w ekstremalnych warunkach 43 minuty. Czytajcie o tym, jak wyglądała jego rekordowa próba.

Krzysztof Gajewski pierwszym człowiekiem, który przepłynął lodową milę wewnątrz lodowca!

Jarek Dulny Foto - Krzysztof Gajewski Lodowa Mila
Fotografia sportowa – Dulny foto

Jakie warunki postawił Guinness Adrianowi Kosterze?

Adrian Kostera szykuje się do największego wyzwania w swojej sportowej karierze. Mieszkający w Holandii Polak właśnie otrzymał od Guinnessa wymagania, które musi spełnić, aby organizacja uznała jego – miejmy nadzieję – udaną próbę bicia rekordu świata w najdłuższym triathlonie świata. Czy wiecie, że Kostera będzie startował przez 365 dni w roku? Zobaczcie kiedy i co konkretnie zamierza zrobić.

Jakie wymagania stawia Guinness, aby uznać za rekord „Triathlon 365” Kostery?

Adrian Kostera

Piotr Meller szykuje się do startu w Patagonman

W tym tygodniu Waszą uwagę przykuło jeszcze jedno ekstremalne wydarzenie. Start Piotra Mellera w ekstremalnym triathlonie Patagonman w Chile. Tak się składa, że wsparcie zapewniał mu nie kto inny niż sam Adrian Kostera. Jak wyglądały przygotowania do sobotnio-niedzielnego startu?

Patagonman Xtri: Meller i Kostera gotowi na ekstremalne wyzwanie

Piotr Meller i Adrian Kostera

IRONMAN częściowo opuszcza Hawaje!

O tym, że IRONMAN planuje wyprowadzkę z Hawajów, mówiło się od lat, ale nikt w to do końca nie wierzył. W końcu w tym tygodniu przedstawiciele IRONMAN niespodziewanie ogłosili, że od 2023 roku część rywalizacji o tytuł mistrzowski na długim dystansie będzie odbywać się we francuskiej Nicei. Czytajcie dalej, żeby dowiedzieć się, kto może szykować się do amerykańskiej, a kto do europejskiej odsłony mistrzostw.

Oficjalne oświadczenie IRONMAN: tylko wyścig kobiet na Hawajach

Andrew Messick
Źródło: inc.com

Nowe przepisy World Triathlon

World Triathlon stara się w sposób dynamiczny dostosowywać do zmieniającej się rzeczywistości. Organizacja ogłosiła wprowadzenie kilku modyfikacji do swojego regulaminu. Zmianą, która zyskała największy medialny rozgłos, jest zabronienie korzystania z butów, jakie miał na sobie Gustav Iden w trakcie tegorocznych mistrzostw świata IRONMAN w Konie. Organizacja zaprezentowała też m.in. nową politykę macierzyńską. Na co mogą liczyć kobiety planujące urodzenie dzieci?

Nowe przepisy World Triathlon. Buty Gustava Idena nielegalne 

Gustav Iden i Chelsea Sodaro

Challenge Gdańsk – już dziś odbierz zniżkę na start od Akademii Triathlonu

W tym tygodniu bardzo chętnie czytaliście o tym, jak taniej wystartować w Challenge Gdańsk 2023, dzięki rabatowi, jak przygotowaliśmy dla Was z organizatorami wyścigu. Zapisy są już otwarte. Kod rabatowy działa i pozwala Wam zaoszczędzić konkretne pieniądze. Rejestrujcie się w Challenge Gdańsk – w zawodach, które zdobyły tytuł Wyścig Roku Challenge (2021) – na najkorzystniejszych warunkach.

Challenge Gdańsk – zniżka 10% z kodem Akademii Triathlonu!

Challenge Gdańsk

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze