Ruszyły zapisy na nowe zawody SwimRunTama

SwimRunTama po raz pierwszy odbędą się w wyjątkowym miejscu, które jest przedsionkiem Borów Tucholskich i rozlewiskiem jednej z najważniejszych rzek w Polsce – Brdzie. Startując w imprezie nad Jeziorem Koronowskim masz gwarancję, że w myśl idei swimrun, zawody odbędą się w naturalnym otoczeniu, wolnym od piętna miasta i asfaltu. 100 % natury, zero komercji!

Adrian Kapusta: Skąd pomysł na nowe zawody swimrun?

Robert Stępniak: Chcemy uzupełnić sezon przedstartowy jeśli chodzi o triathlon. Organizujemy zawody w formule swimrun, czyli naprzemienny bieg i pływanie bez stref zmian. Oprócz klasycznego formatu, gdzie startuje się w parach odbędzie się również wyścig indywidualny na krótszym dystansie. W związku z tym, że jest to pierwsza edycja zawodów mamy przewidziany limit 100 par na dystansie Maraton oraz 100 dla singli na dystansie Sprint. Dystans Maraton to rywalizacja drużynowa na dystansie 24,5 km biegu oraz 2.700 metrów pływania. Dystans Sprint to wyścig indywidualny, na dystansie 8 km biegu oraz 900 metrów pływania. Zawody odbywają się na pętlach. Ci co startują w starcie indywidualnym będą mieli do pokonania jedną pętlę, natomiast start drużynowy to trzy pętle. Na każdej pętli zawodnicy będą przebiegali przez tamę na Zalewie Koronowskim. A i jeszcze jedno – tylko proszę o bieganie na palcach po tamie, gdyby się zawaliła centrum Bydgoszczy znalazło by się do wysokości pierwszego piętra pod wodą (red. żart).

Gdzie dokładnie zostanie poprowadzona trasa zawodów?

Wszystko odbywa się w magicznym terenie jakim jest Jezioro Koronowskie. To rozlewisko rzeki Brda, na przedsionkach Borów Tucholskich. Trasa jest poprowadzona przez lasy i jezioro.

W jakim terminie przypada SwimRunTama?

Termin wyznaczyliśmy na 20 maja 2018. Z doświadczenia wiemy, że to jest miesiąc kiedy jeszcze trafia się na zimne dni (zimna Zośka). To nie jest jeszcze dobry czas na triathlon. W tym okresie przedstartowym idealnie wpasowuje się właśnie swimrun.

Do kogo są skierowana jest ta impreza?

Zawody skierowane są głównie do triathlonistów, którzy już chcą wyraźnie oddzielić zimę od sezonu startowego. Swimrun można potraktować jako przetarcie przed triathlonem.

Co można wziąć ze sobą na start?

Tak jak w klasycznym swimrunie można wziąć ze sobą praktycznie wszystko na start. Mogą to być, łapki, płetwy, deski, ósemki i wiele innych rzeczy. Warunek jest jeden, z tym czym startujesz musisz znaleźć się na mecie. Jeżeli lepiej Ci się płynie z łapkami i ósemką, to niestety musisz to targać później na biegu. Osobiście uważam, że jest to idealna impreza dla tych co uwielbiają gadżety.

Na co mogą liczyć zawodnicy?

W pełni zapewniamy obsługę, tak jak to wygląda na triathlonach. Mamy ekipę ratowniczą zarówno na wodzie jak i na lądzie. Oprócz tego pomiar czasu będzie zapewniać firma B4Sport, która według mnie jest w tej chwili numerem jeden jeśli chodzi o pomiar elektroniczny i całe zaplecze związane z rejestracją i wynikami.

Czy można już się zapisywać na zawody?

Tak, zapisy już ruszyły. Pierwsi chętni już się pojawili.

 

Strona zawodów: http://swimruntama.pl

Facebook: https://web.facebook.com/swimruntama/

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane