Faworyci Super League Triathlon w Tuluzie

SLT Tuluza to czwarty, przedostatni przystanek Super League Triathlon w bieżącym sezonie. Jedną z atrakcji tego wyścigu będzie pojedynek pomiędzy Haydenem Wildem i ME z Monachium Dorianem Coninxem.

Już w najbliższą niedzielę Super League Triathlon po raz pierwszy zawita do francuskiej Tuluzy. Po Londynie, Monachium i Malibu będzie to czwarty przystanek czwartego sezonu tego cyklu. Z racji tego, że zawody odbędą się we Francji, do rywalizacji zaproszono tegorocznego mistrza Europy z Monachium, reprezentanta tego kraju Doriana Coninxa.

Coninx, który na swoim koncie ma również zwycięstwa w eventach WTCS oraz wygraną z Kristianem Blummenfeltem na finiszu pucharu świata w Bergen, dołączy do drużyny Eagles, która w rozgrywkach SLT radzi sobie najsłabiej. Z Francuzem w składzie Orły mogą liczyć na ekstra zdobycze punktowe.

Kto zwycięży w SLT Tuluza?

Rywalizacja zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn zapowiada się bardzo interesująco. Po niezwykle emocjonującym „Eliminatorze” w Malibu, gdzie rowerowe kraksy zaliczyli faworyci do wygranej w całej serii, czyli Georgia Taylor-Brown oraz Matt Hauser, nastąpi powrót do formatu „TripleMix”. Faworytkami wśród kobiet pozostają GTB, Taylor Spivey – zwyciężczyni ostatniego wyścigu, a także Cassandre Beaugrand, która wygrała w Londynie, a następnie zaliczyła nieudany start w Monachium. Na swoim terenie z pewnością będzie bardzo groźna.

W wyścigu mężczyzn wszystkie oczy będą zwrócone na dominatora czwartego sezonu SLT Haydena Wilde’a. Jego rywalizacja z Dorianem Coninxem ma potencjał na to, żeby stać się sportową ucztą dla kibiców w trakcie niedzielnego popołudnia. Do rywalizacji w Tuluzie dołączy Jonny Brownlee, który nie poleciał na zawody do USA. Piąty w Londynie, czwarty w Monachium z pewnością będzie liczył się w walce o miejsca na podium. Przed wyścigiem we Francji warto jeszcze wspomnieć o Vasco Vilace, który rozkręca się z każdym kolejnym ligowym startem. W Londynie zajął 11. miejsce. W Monachium był drugi, a w Malibu przekroczył linię mety jako trzeci.

ZOBACZ TEŻ: Nowe formaty wyścigów Super League Triathlon

SLT Tuluza – harmonogram wydarzeń

W trakcie eventów SLT osobno rywalizują ze sobą kobiety i mężczyźni. Studio zawodów zacznie nadawać o godz. 13:00 i już kilka minut później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Mężczyźni ruszą w trasę zaraz po kobietach. Ich start przewidziano na godz. 14:20.

Klasyfikacja indywidualna i drużynowa przed SLT Tuluza

Klasyfikacja indywidualna (top-5)
Mężczyźni Kobiety
1. Hayden Wilde – 43 pkt. 1. Taylor Spivey – 42 pkt.
2. Vasco Vilaca – 32 pkt. 2. Georgia Taylor-Brown – 41 pkt.
3. Matthew Hauser – 29 pkt. 3. Miriam Cassilas – 27 pkt.
4. Tayler Reid – 27 pkt. 4. Verena Steinhauser – 27 pkt.
5. Shachar Sagiv – 26 pkt. 5. Sophie Coldwell – 26 pkt.
Klasyfikacja drużynowa
1. Sharks 235 pkt.
2. Cheetahs 216 pkt.
3. Scorpions 211 pkt.
4. Rhinos 181 pkt.
5. Eagels 178 pkt.

Jak oglądać wyścigi Super League Triathlon?

Najprościej można to zrobić na stronie cyklu. Wystarczy za darmo założyć tam konto i od razu można cieszyć się dostępem do wszystkich treści, w tym do transmisji każdych zawodów „na żywo”.

Super League Triathlon legalnie można oglądać również w innych źródłach. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,097ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze

The slider with the ID of 5 is empty.