Sylwetka zwycięzcy Plebiscytu Akademii Triathlonu – Mariusz Olejniczak

Mariusz Olejniczak został wyróżniony w Plebiscycie Akademii Triathlonu jako najlepszy amator 2018 roku. Mariusz startuje w kategorii M35-39. Na co dzień mieszka w Irlandii ale reprezentuje Polskę na najwyższym światowym poziomie Age Group. Największy sukces w tym roku to 6 miejsce M35-39 podczas Mistrzostw Świata Ironman Kona i rekordowy czas uzyskany przez Polaka na Hawajach – 8:46:50. Żaden amator z Polski nie uzyskał wcześniej takiego wyniku. Jest to nawet lepszy rezultat od uzyskanego przez Marka Jaskółkę startującego w kategorii PRO.
Jeśli chodzi o dystans Ironman 70.3 to w hiszpańskiej miejscowości Marbella Mariusz zwyciężył kategorię M35-39 i był 4 amatorem overall. Podczas Mistrzostw Irlandii na tym samym dystansie zajął drugie miejsce overall i również drugie w kategorii wiekowej.

Wyniki Mariusza w kategorii wiekowej M35-39 i klasyfikacja open:

1 miejsce overall – 3x Naas Duathlon Series (zimowy duathlon)
1 miejsce – Ironman 70.3 Marbella
1 miejsce overall – Irish National Series Half (North of Ireland)
2 miejsce overall, 2 miejsce kat. – Mistrzostwa Irlandii na średnim dystansie – The Lost Sheep Triathlon