TOP 6 egzotycznych triathlonów

Egzotyczne, czyli zupełnie odmienne niż w naszym klimacie miejsca, które goszczą triathlonistów. To wspaniała okazja do połączenia wakacji z zawodami. Turystyka triathlonowa to bardzo popularne w ostatnich latach zjawisko. Wybieramy nie tylko te zawody za miedzą, ale wielu zawodników amatorów wykorzystuje swoją pasję do tego, aby połączyć ją z rodzinnymi wakacjami. Poniżej przedstawiam sześć startów w niezwykle urokliwych i niepowtarzalnych miejscach.

 

 

 

Laguna Phuket Triathlon

Wiele triathlonowych legend brało udział w tych zawodach. Wybierając ten tropikalny kierunek możesz spodziewać się świetnej organizacji. Trasa rowerowa wiedzie przez liczne wzgórza, wioski i wąskie uliczki miasta. Trasa biegowa jest również wymagająca. Po skończonym wysiłku 1,8 km pływania, 55 km roweru i 12 km biegu,w wysokiej temperaturze, możesz spodziewać się, że na mecie będzie czekał na Ciebie słoń.

 

TOP6EgzotycznychTriathlonow2

www.lagunaphukettri.com

 


Indian Ocean Triathlon
Zawody odbywają się na wulkanicznej wyspie Mauritius. Do przebycia jest taki sam dystans jak powyżej czyli 1,8-55-12. Jeżeli chcesz połączyć wakacje z zawodami, to jest świetny wybór. Piękne widoki i krystalicznie czysta woda Oceanu Indyjskiego pozostaną na długo w twojej pamięci.

 

TOP6EgzotycznychTriathlonow3

indianoceantriathlon.wix.com/iot-uk

 

http://youtu.be/9x8ygv6cuUc

 

Nepal’s Himalayan Rush Triathlon

Triathlon w wersji cross czyli z jazdą na rowerach górskich, rozgrywany na dystansie olimpijskim (1,5-40-10) lub sprinterskim (0,75-20-5). Pływanie rozpoczyna się w pięknym jeziorze Begnas, w miejscowości Pokhara. Trasa kolarska jest górzysta i można liczyć na wiele mocnych podjazdów. Wyobrażasz sobie bieg z widokiem na Himalaje?

 

TOP6EgzotycznychTriathlonow4

www.himalayanrush.com

 

 

Galapagos CAMTRI

Zawody na dystansie sprinterskim odbywają się na wyspach Galapagos, a dokładnie w Santa Cruz. Wyspy znajdują się 1000 km na zachód od Ekwadoru. Znajdziemy je na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wyspy znane są ze swojej unikalności w skali światowej. Gatunki zwierząt i roślin są niespotykane, prawdopodobnie nigdzie takich nie widziałeś. Ciekawostką jest fakt, że w zeszłym roku startował tam, na dystansie długim nasz reprezentant Michał Jeżewski.

 

TOP6EgzotycznychTriathlonow5

www.triathlon.org/events/event/2016

 

Israman

Zawody odbywają się w Ejlat, najbardziej wysuniętym na południe mieście Izraela. Masz do wyboru połówkę Ironmana (1,9-90-21) lub pełny dystans (3,8-180-42). Pierwsza dyscyplina to pływanie w Morzu Czerwonym. Jazda na rowerze prowadzi przez pustynię Negew z wieloma przewyższeniami rzędu 3000 m.

 

TOP6EgzotycznychTriathlonow6

en.israman.co.il

 

Na trasie dają znać o sobie silne wiatry. Z kolei trasa biegowa jest z górki. Niech to Ciebie nie zmyli, bo ciągły bieg w dół przez znaczną częś trasy potrafi dać w kość.

 

pustynia 003

 

 

 

Triathlon Rapa Nui

Jeśli marzysz żeby zobaczyć Wyspy Wielkanocne ze słynnym parkiem Rapa Nui. Tajemnicze głowy wyrzeźbione w kamieniach przyciągają turystów z całego świata. Aby dopełnić szczęścia podczas swojej wyprawy, jako triathlonista możesz wziąć udział w organizowanych tam zawodach. Możesz pokonać dystans połowy Ironmana lub zaliczyć szybki sprint.

 

TOP6EgzotycznychTriathlonow7 

 www.maratonrapanui.cl

 

Teraz zostaje tylko sprawdzić konto bankowe, zarezerwować hotel i… powodzenia! 😉 

 

 

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane