Udane występy Polaków w Abu Dhabi. Ławicki i Wietecki na podium

Wydarzeniem WTCS Abu Dhabi swój sezon startowy rozpoczęły Paulina Klimas i Roksana Słupek. Udany wyścig w Pucharze Świata w Paratriathlonie zaliczyli Marcin Ławicki i Łukasz Wietecki, startujący w tandemie oraz Adam Śliż, debiutujący na imprezie tej rangi.

ZOBACZ TEŻ: Marcin Ławicki i Łukasz Wietecki celują w paryskie igrzyska paraolimpijskie

WTCS Abu Dhabi to pierwszy wyścig z serii mistrzostw świata. 3 marca w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Polskę reprezentowała piątka zawodników.

Udane debiuty

Podczas imprezy WTCS Abu Dhabi odbył się Puchar Świata w Paratriathlonie. W roli przewodnika zadebiutował Marcin Ławicki, startujący w tandemie z powracającym do ścigania Łukaszem Wieteckim. Mężczyźni rywalizowali w kategorii PTVI (zawodnicy niedowidzący lub niewidzący). Duetowi udało się wywalczyć 2. miejsce, kończąc wyścig z czasem 1:01:15. Pierwszy wspólny start i 2. miejsce zdobyte w Abu Dhabi to bardzo cenne doświadczenie przybliżające duet do jego głównego celu, jakim są Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024. 

Debiut na imprezie rangi Pucharu Świata w Paratriathlonie zaliczył również Adam Śliż, startujący w kategorii PTS5 (lekkie upośledzenie fizyczne). Śliż pokonał trasę w 1:08:08, co dało mu 5. miejsce. 

Źródło: Facebook

Walka o igrzyska

Dla Roksany Słupek i Pauliny Klimas wyścig serii mistrzostw świata w Abu Dhabi był pierwszym startem w sezonie 2023. Zawodniczki powrócił do walki o punkty kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. 

Reprezentantki Polski ulokowały się w połowie stawki kategorii elity kobiet. Roksana Słupek zajęła 31. miejsce z czasem 00:59:56. Paulina Klimas, pokonując trasę zawodów w 01:00:01, ulokowała się na 34. pozycji. 

TOP 5 Elita Kobiet:

  1. Beth Potter (Wielka Brytania) – 00:57:56
  2. Sophie Coldwell (Wielka Brytania) – 00:58:14
  3. Tylor Spivey (USA) – 00:58:27
  4. Summer Rappaport (USA) – 00:58:35
  5. Lena Meißner (Niemcy) – 00:58:39

ZOBACZ TEŻ: WTCS Abu Dhabi. Klimas i Słupek wracają do walki o igrzyska olimpijskie

Źródło: Facebook
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze