Znamy wynik rozprawy antydopingowej Magdaleny Ciołczyk 

Po wygranych mistrzostwach Polski w Malborku na dystansie długim (3,8-180-42,2 km) Polska Agencja Antydopingowa wszczęła postępowanie wobec Magdaleny Ciołczyk. 29 listopada Panel Dyscyplinarny I instancji wydał postanowienie w sprawie. 

ZOBACZ TEŻ: Znamy datę rozprawy antydopingowej mistrzyni Polski

Magdalena Ciołczyk we wrześniu tego roku podczas zwodów Castle Triathlon Malbork z czasem 10:22:03 zdobyła tytuł mistrzyni Polski. Kilka tygodni później Polski Związek Triathlonu, potwierdził informację o postępowaniu antydopingowym wszczętym przez POLADA po kontroli przeprowadzonej na zawodach. Chociaż na stronie Polskiej Agencji Antydopingowej nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska i wyniku rozprawy, to Akademia Triathlonu po kontakcie z przedstawicielami organizacji otrzymała informacje dot. wyroku.

Wynik rozprawy

Po skontaktowaniu się z Polską Agencją Antydopingową dziennikarzom Akademii Triathlonu udzielone zostały informacje, z których dowiadujemy się, że Magdalena Ciołczyk została ukarana karą 3-letniej dyskwalifikacji. Zawodniczka ma możliwość odwołania się od decyzji Panelu Dyscyplinarnego. 

Na Magdalenę Ciołczyk została nałożona kara 3 lat dyskwalifikacji, która rozpoczęła swój bieg 20 września 2022 r. Postanowienie Panelu Dyscyplinarnego I instancji w tej sprawie zostało wydane 29 listopada 2022 r. Uzasadnienie zostanie wydane w ciągu 30 dni od ogłoszenia postanowienia. Następnie zawodniczka będzie miała możliwość odwołania się, w ciągu 21 dni, do Panelu Dyscyplinarnego II instancji – tłumaczy Wojciech Robiński Sekretarz Panelu Dyscyplinarnego. 

ZOBACZ TEŻ: Lista Substancji i Metod Zabronionych 2023 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane