Zwycięstwo Genisa Graua, pech Michała Oliwy [WYNIKI PŚ Huatulco]

Reprezentacja polskich triathlonistów przyleciała do meksykańskiego Huatulco, aby wziąć udział w zawodach Pucharu Świata. W niedzielę startowali Michał Oliwa oraz Marcin Stanglewicz.

Od wielu lat w Huatulco nad Oceanem Spokojnym rozgrywane są zawody Pucharu Świata. Wczoraj rywalizowały w nim kobiety, pośród których mieliśmy Roksanę Słupek oraz Paulinę Klimas.

W niedzielę ścigali się mężczyźni. O godzinie 8:00 rano wystartowali w wyścigu, w którym mieli do pokonania 750 metrów pływania, 20 kilometrów na rowerze, a następnie 5 kilometrów biegu.

Miguel Hidalgo był pierwszym zawodnikiem, który wyszedł z wody. Miał za sobą Diego Moyę, Tylera Mislawchuka oraz Richarda Vargę.

Ciężko było wskazać faworyta podczas części rowerowej, bo wspólnie jechało ponad 50 zawodników. Grupa ta zmniejszyła się już podczas biegu, gdyż było w niej tylko 10 zawodników. O zwycięstwo walczył między innymi wspomniany Tyler Mislawchuk, który miał ochotę na trzecie zwycięstwo w Huatulco – triumfował też w 2021 i 2019 roku.

Pecha miał Michał Oliwa. Jechał w prowadzącej grupie, ale niestety musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji ze względu na przebitą oponę. – Miesiąc startów zakończony. W każdym pokazałem, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Najgorszym faktem jest złapany laczek i brak możliwości sprawdzenia się na biegu – napisał na Instagramie.

Po pięknej walce i niesamowitym finiszu złoto wywalczył Hiszpan Genis Grau. Tyler Mislawchuk zajął 2. miejsce, a na 3. miejscu uplasował się Miguel Hidalgo z Brazylii.

Genis Grau zakończył rywalizację z czasem 00:53:47. Mislawchuk uzyskał czas sekundę gorszy, a 3. na mecie Hidalgo miał czas 00:53:50. Marcin Stanglewicz uplasował się na 45. miejscu z czasem 00:55:45.