Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych – Polacy w TOP20

W finale mistrzostw Europy Juniorów Młodszych zameldowało się sześciu reprezentantów Polski. Trzech z nich wystartowało w finale A, walcząc o najwyższe pozycje. Jak sobie poradzili?

Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych – starty Polaków

Europe Triathlon Youth Championships Festival Banyoles, czyli mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w triathlonie rozpoczęły się w czwartek 20 lipca startami półfinałowymi, które pozwalały dziewięciu najlepszym zawodnikom z każdej z trzech grup półfinałowych zakwalifikować się do piątkowego finału.

Ostatecznie do finału A, czyli startu, w którym zawodnicy walczą o miejsca w TOP30, awansowali Jakub Suchan, Zofia Rosin i Joanna Pietruszyńska. W finale B (miejsca od TOP30) wzięli udział Kacper Serwiński, Jakub Maliszewski oraz Martyna Gajda.

Ostatecznie w hiszpańskim Banyoles Jakub Suchan z czasem 00:20:36 zajął 19. miejsce. W finale B 3. miejsce zajął Kacper Serwiński (33. miejsce w ogólnej klasyfikacji), a Jakub Maliszewski ulokował się na 22. pozycji (52. miejsce ogólnej klasyfikacji).

Pośród reprezentantek Polski najlepiej poradziła sobie Joanna Pietruszyńska, która na mecie zameldowała się na 18. pozycji z czasem 00:23:08. 21. miejsce zajęła Zofia Rosin, a Martyna Gajda startująca w finale B zajęła 2. miejsce (30. miejsce klasyfikacji ogólnej).

Źródło: Polski Triathlon