Roksana Słupek akademicką mistrzynią świata w triathlonie!

Dzisiaj od rana w Gdańsku odbywają się zawody Akademickich Mistrzostw Świata w triathlonie. Startowały reprezentantki Polski, a na mecie ze złotego medalu cieszyła się Roksana Słupek!

W dniach 30 i 31 sierpnia w Gdańsku odbywają się Akademickie Mistrzostwa Świata w Triathlonie organizowane przez FISU, czyli Międzynarodową Federację Sportu Uniwersyteckiego. Impreza pierwszy raz gości w Polsce, a na listach startowych są zawodnicy z aż 28 krajów na świecie. Wyścig odbywa się na dystansie sprinterskim, czyli 750 metrów pływania, 20 km roweru oraz 5 m biegu. Dzisiaj od rana kibicowaliśmy reprezentantkom Polski.

Słupek od początku w czołówce

Na liście startowej zawodów mieliśmy Roksanę Słupek, Magdalenę Sudak, Zuzannę Sudak, Joannę Woźniak, Aleksandrę Ferchmin oraz Józefinę Młynarską. Startowało aż 68 zawodniczek. Pełną listę znajdziesz w tym miejscu.

Słupek bardzo mocno ruszyła na pływaniu. Była w grupie trzech zawodniczek, które wyszły z wody jako pierwsze. Miała czas 9:28 i była tuż za liderkę, Isabellą Hayes (9:26).

Źródło: FISU Triathlon – Instagram.

Polska olimpijka z Paryża utrzymywała się w czołowej grupie zawodów na rowerze i do T2 dotarła jako jedna z pierwszych zawodniczek.

Roksana Słupek biegnie po złoty medal

W części biegowej Roksana Słupek nie pozostawiła rywalkom żadnych wątpliwości. Zyskiwała sekundy na kolejnych metrach, mając przewagę nad Robin Dreijling z Holandii. Na mecie Polka zameldowała się z czasem 57:28 i zdobyła złoty medal mistrzostw świata!

Wyścig był wspaniały. Jesteśmy w Polsce, a wokół jest sporo fanów. Dlatego tutaj się pojawiłam. Wszystko ułożyło się świetnie. Pogoda jest wspaniała i nie było żadnych upadków – powiedziała świeżo upieczona mistrzyni świata, która reprezentuje Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

Na 2. miejscu Robin Dreijling z Holandii (57:40), a na 3. miejscu po walce na finiszu, Manami Hayashi z Japonii (58:04).

Joanna Woźniak uplasowała się na 12. miejscu (58:37). Magdalena Sudak zajęła 16. miejsce (58:48). Aleksandra Ferchmin zajęła 24. miejsce (59:32), a Zuzanna Sudak uplasowała się na 28. miejscu (59:23). Józefina Młynarska zajęła 38. miejsce (1:00:41). Pełne wyniki w tym miejscu.