Enzo Bourdon uniwersyteckim mistrzem świata w triathlonie. Jak poradzili sobie Polacy?

Trzeci start w Polsce był szczęśliwy dla Enzo Bourdona. Zawodnik z Francji zdobył dzisiaj złoty medal uniwersyteckich mistrzostw świata. W wyścigu startowała duża grupa zawodników z Polski. Najwyżej uplasował się Kamil Kulik.

Ponad 70 zawodników stanęło w piątkowe przedpołudnie na linii startu wyścigu uniwersyteckich mistrzostw świata w triathlonie. W imprezie, która odbywa się w Gdańsku startowali Mateusz Głuszkowski, James Kadziak, Karol Armuła, Kamil Kulik, Wojciech Kopyciński oraz Jan Chrzanowski.

Enzo Bourdain biegnie po złoto

Najlepszym triathlonistą rywalizacji mężczyzn został Francuz Enzo Bourdon. Zawodnik pobiegł najszybciej w całej stawce i na mecie miał czas 51:57, o 10 sekund lepszy od kolejnego rywala, którym był Michael Gar (52:07). Na 3. miejscu uplasował się Ryan Luczak. Zawodnik ze Stanów Zjednoczonych miał czas 52:10.

Dla 20-letniego Bourdona było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Utalentowany triathlonista zajmował już czołowe miejsca w pucharze Europy juniorów. W zeszłym roku był 3. w Rydze i 6. w Holten. Startował też dwa razy w Polsce. Parę miesięcy temu zajął 29. miejsce podczas pucharu Europy w Olsztynie, a następnie 11. miejsce podczas pucharowych zawodów w Kielcach.

Uniwersytecki mistrz świata. Cała ta praca, aby ten się spełnił, w końcu się opłaciła – napisał zawodnik, dedykując zwycięstwo swojej mamie.

Kamil Kulik najlepszym z Polaków

Najwyżej z Polaków w tym wyścigu uplasował się Kamil Kulik. Zawodnik zajął 19. miejsce, a na mecie miał czas 52:53. James Kadziak zajął 32. miejsce (53:42), a Mateusz Głuszkowski uplasował się na 38. miejscu (54:26).

Jan Chrzanowski miał 42. czas (54:37), a Karol Armuła zajął 52. miejsce (55:58). Wojciech Kopyciński uplasował się na 58. miejscu (56:24).

Nie był to ostatni występ Polaków podczas Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Triathlonie. Już jutro o 8:00 rano rywalizacja sztafet mieszanych. W Polskiej drużynie Kamil Kulik, Roksana Słupek, James Kadziak oraz Joanna Woźniak.