Polska sztafeta mieszana ze srebrnym medalem Akademickich Mistrzostw Świata!

Ostatnim akcentem Akademickich Mistrzostw Świata w Triathlonie była rywalizacja sztafet mieszanych. Polska drużyna pokazała się z naprawdę świetnej strony i zdobyła srebrny medal, ustępując tylko Francji!

W piątek podczas Uniwersyteckich Mistrzostw Świata FISU w Triathlonie rywalizowano w wyścigach indywidualnych. Roksana Słupek zdobyła złoty medal. W sobotni poranek odbyła się rywalizacja sztafet mieszanych na dystansie 300 metrów – 5 km – 2 km. Polacy zdobyli srebro!

Polska sztafeta mieszana ze srebrnym medalem!

W skład polskiej sztafety wchodzili Kamil Kulik, Roksana Słupek, James Kadziak oraz Joanna Woźniak.

Początek był świetny dla jednych z faworytów – Francuzów. Na pierwszej zmianie był tam świeżo upieczony mistrz świata Enzo Bourdon, który zdobył dla swojej drużyny kilkusekundową przewagę.

Roksana Słupek, która była na drugiej zmianie, wyprowadziła Polską sztafetę na prowadzenie. Ostatecznie nasi reprezentanci dotarli na metę na 2. miejscu, 8 sekund za Francją. Zdobyli więc srebrny medal MŚ!

Złoto dla Francuzów (Enzo Bourdon, Appoline Foltz, Briac Tence, Marie Wattiez), którzy na mecie mieli czas 1:16:26. Czas polskiej sztafety to 1:16:34. Brązowy medal dla drużyny Stanów Zjednoczonych (1:16:39).

Startowała też druga drużyna

Musimy wspomnieć również o drugiej drużynie – Team II Poland. W skład tej sztafety wchodzili Mateusz Głuszkowski, Magdalena Sudak, Jan Chrzanowski i Aleksandra Ferchmin. Druga polska drużyna uplasowała się na 13. miejscu i dodatkowo zostawiła z tyłu między innymi Portugalię, Irlandię oraz Japonię!

Na mecie druga drużyna miała czas 1:19:24, a pełne wyniki rywalizacji dostępne są w tym miejscu.