Triathlon na Jedwabnym Szlaku. Marta Łagownik wystartuje w Challenge Samarkand

Po starcie w Australii Marta Łagownik ponownie udała się w bardzo daleką podróż. Tym razem poleciała do Uzbekistanu, gdzie wystartuje w Challenge Samarkand. W wyścigu mężczyzn pojawią się Kristian Blummenfelt oraz Gustav Iden!

Challenge Samarkand to zawody, które do harmonogramu Challenge Family dołączyły w zeszłym roku. Tegoroczna edycja (odbywająca się 8 września) zapowiada się niezwykle ciekawie. Na liście zawodniczek jest Marta Łagownik, a pośród zawodników Kristian Blummenfelt oraz Gustav Iden.

Po Australii czas na Uzbekistan

Po niedawnym 2. miejscu podczas mistrzostw świata na długim dystansie Marta Łagownik awansowała na 44. miejsce w klasyfikacji PTO. Teraz Polka może zdobyć kolejne punkty, ale na liście uczestniczek ma niełatwe rywalki.

W Samarkand wystartuje również Laura Madsen. Duńska zawodniczka wygrała w tym roku dwie połówki w Valencii oraz Les Sables D’Olonne. Dzięki tegorocznym wynikom Dunka otrzymała też dziką kartę na zawody T100 Triathlon World Tour.

Mocną rywalką jest też Nicole van Der Kaay. Zawodniczka, która startowała w tym roku na igrzyskach olimpijskich (zajęła 31. miejsce). Wielokrotnie startowała w zawodach WTCS, a w zeszłym roku wygrywała zawody pucharu świata oraz pucharu Oceanii. W tym miejscu znajduje się lista zawodniczek, które wystartują w Challenge Samarkand.

Mistrzowie świata na liście startowej

Trzech mistrzów świata w jednym wyścigu? Organizatorzy postarali się, aby druga edycja zawodów zwróciła uwagę fanów triathlonu. Listę zawodników otwierają Gustav Iden oraz Kristian Blummenfelt. Pierwszy z nich wygrał połówkę w Turku, a „Blu” zwyciężył podczas IRONMAN Frankfurt.

Trzecim mistrzem świata jest Rico Bogen. Zeszłoroczny zwycięzca połówki w Lahti, startuje w tym sezonie jako zakontraktowany zawodnik T100 Triathlon World Tour. Na liście jest też Thomas Bishop, który zajął 2. miejsce podczas Challenge Roth (7:37:54). Pełna lista zawodników w tym miejscu.

Challenge Samarkand rozegra się dosłownie na Jedwabnym Szlaku. Tak nazywa się kompleks turystyczny w Samarkand. Działa od 2022 roku i położony jest niedaleko lotniska i centrum miasta.