Czołowi polscy triathloniści atakują Swimrun w Stężycy

Jeszcze dwa lata temu w Polsce o swimrunie w zasadzie nikt nie słyszał. Tymczasem dyscyplina ta po starcie pierwszych Polaków w zagranicznych zawodach i organizacji pierwszych imprez na naszym podwórku, od ubiegłego sezonu całkiem dobrze się u nas zadomowiła. Najliczniej szeregi podekscytowanych swimrunerów zasilili w głównej mierze triathloniści. Nic zresztą dziwnego, w końcu bieg i pływanie, to dla nich chleb powszedni.

Dodatkowo dla wielu triathlonistów to świetna alternatywa dla ich ukochanej dyscypliny. Część zmęczonych długogodzinnymi treningami kolarskimi, upatruje w swimrunie podobnej multidyscypliny, której trenowanie sumarycznie nie zajmuje aż tyle czasu, co samo kolarstwo. Część z nich chce wydłużyć sobie sezon startowy. Wiele swimrunów organizowanych jest wczesną wiosną lub późną jesienią. Część triathlonistów najzwyczajniej ciekawa nowości odważyła się i spróbowała zmierzyć się z dzikim „biego-pływaniem”. Jeszcze inni byli rządni bliższego kontaktu z naturą, a to swimrun niewątpliwie daje.

Ich reakcje i entuzjastyczne przyjęcie nowej dyscypliny sportu, zaowocowało w sezonie 2018 kolejnymi lokalizacjami startów i szybko zapełniającymi się listami uczestników, w miejscach już sprawdzonych, takich jak Solina, czy Swimrun Wióry. Tymczasem organizatorom Garmin Swimrun Series udało się coś, co zakładam, że w kolejnych latach swimrun pchnie na jeszcze szersze wody.

Udział w tegorocznej edycji w Stężycy, która odbędzie się 30 czerwca, potwierdziły dwa potencjalnie bardzo mocne teamy – złożone z triathlonistów, których do tej pory kojarzyliśmy z walki o najwyższe lokaty w tri właśnie. Co ciekawe wyzwanie podjęły dwa braterskie zespoły, co daje dodatkowy smaczek dla obserwujących ich zmagania.

I tak na lini startu staną bracia Ławiccy i bracia Najmowicz! Tanio skóry nie sprzedadzą też organizatorzy Filip Szołowski i Marcin Florek, którzy swój czynny udział w imprezie zapowiedzieli już na filmie promującym wydarzenie.

Skupmy jednak się na czynnych triathlonistach i porównajmy oba zespoły! Zerknijcie na tabelkę, która obrazuje ich parametry, rekordy życiowe i najcenniejsze trofea. Już na pierwszy rzut oka widać, że szykuje się emocjonująca i równa walka. Tym bardziej, że wszyscy czterej panowie jednogłośnie mówią, że ich ulubionym treningiem na basenie, jest trening w łapach, czyli głównym motorze napędowym w wodzie, jaki stosuje się w swimrunie.

Pytanie jednak czy doświadczenie i trening triathlonowy wystarczy, by zaprezentować się przed publicznością na Kaszubach w wymarzony sposób? O tym jak czterej bracia zamierzają przygotować się do zawodów swimrunowych dowiecie się już za tydzień. Do tego czasu damy im przetrawić decyzje o udziale w nowej dyscyplinie, jaką jest swimrun!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Piotr Ławicki rocznik 1995 – 27 lat
    Marcin Ławicki rocznik 1986 – 31 lat

    Czym to było liczone? 😛

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,299ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze