Koronawirus uderza w IRONMANA. Wiele imprez zagrożonych odwołaniem!

0
Centers for Disease Control and Prevention. A digital illustration of the coronavirus.

Firma WANDA Sports Group, właściciel Ironmana, zgłosiła do SEC (Securities and Exchange CommissionAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), że epidemia Coronavirus Covid-19 może doprowadzić do odwołania większej liczby imprez i wpłynąć na wyniki działalności firmy! Nie ma na razie konkretnych decyzji, ale w kalendarzu Ironmana na marzec są wyścigi w Meksyku (Ironman 70.3 Campeche) i Ironman 70.3 Puerto Rico w najbliższy weekend, wyścig na dystansie olimpijskim (5150) w Coronado California. Na 29 marca zaplanowane są wyścigi w Urugwaju Ironman 70.3 Punta del Este i Port Elizabeth (RPA), które ma być gospodarzem Mistrzostw Afryki.

Jak podaje Triathlon Magazine Canada, w zgłoszeniu przesłanym do SEC, Wanda Sports Group ostrzega, że koronawirus “może mieć istotnie negatywny wpływ na imprezy masowe organizowane przez firmę “.

WANDA: “Do tej pory, w pierwszym kwartale 2020 r. zaobserwowaliśmy spadek rejestracji na nasze masowe imprezy sportowe w Chinach i całym regionie. Jeśli rozprzestrzenianie się koronawirusa będzie postępować, spodziewamy się, że w drugim kwartale 2020 r. liczba rejestracji na nasze imprezy sportowe spadnie jeszcze bardziej, co może mieć istotny negatywny wpływ na wyniki”.

WANDA powołuje się na liczne odwoływanie podobnych imprez w Chinach, na Tajwanie i Filipinach. Firma ostrzega, że będzie musiała odwołać również inne wydarzenia. Podkreśla jednocześnie, że nie jest jedyną firmą, która podejmuje takie kroki. W Europie zostało odwołanych lub przełożonych wiele imprez masowych. WANDA zaznacza, że “obecnie nie jest pewne, czy odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020“.

Drugi aspekt to również sam udział zawodników i kibiców. Nawet jeśli niektóre z imprez nie zostaną odwołane, frekwencja może być bardzo niska, w obawie przed zarażeniem lub objęciem kwarantanną.

Na całym świecie odwołano, ograniczono lub przełożono kilka znaczących imprez triathlonowych.

XTERRA w Tajwanie

Niektóre imprezy kwalifikacyjne do IO w Tokio 2020

WTS Abu Dhabi

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here