Koronawirus uderza w IRONMANA. Wiele imprez zagrożonych odwołaniem!

Firma WANDA Sports Group, właściciel Ironmana, zgłosiła do SEC (Securities and Exchange CommissionAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), że epidemia Coronavirus Covid-19 może doprowadzić do odwołania większej liczby imprez i wpłynąć na wyniki działalności firmy! Nie ma na razie konkretnych decyzji, ale w kalendarzu Ironmana na marzec są wyścigi w Meksyku (Ironman 70.3 Campeche) i Ironman 70.3 Puerto Rico w najbliższy weekend, wyścig na dystansie olimpijskim (5150) w Coronado California. Na 29 marca zaplanowane są wyścigi w Urugwaju Ironman 70.3 Punta del Este i Port Elizabeth (RPA), które ma być gospodarzem Mistrzostw Afryki.

Jak podaje Triathlon Magazine Canada, w zgłoszeniu przesłanym do SEC, Wanda Sports Group ostrzega, że koronawirus „może mieć istotnie negatywny wpływ na imprezy masowe organizowane przez firmę „.

WANDA: „Do tej pory, w pierwszym kwartale 2020 r. zaobserwowaliśmy spadek rejestracji na nasze masowe imprezy sportowe w Chinach i całym regionie. Jeśli rozprzestrzenianie się koronawirusa będzie postępować, spodziewamy się, że w drugim kwartale 2020 r. liczba rejestracji na nasze imprezy sportowe spadnie jeszcze bardziej, co może mieć istotny negatywny wpływ na wyniki”.

WANDA powołuje się na liczne odwoływanie podobnych imprez w Chinach, na Tajwanie i Filipinach. Firma ostrzega, że będzie musiała odwołać również inne wydarzenia. Podkreśla jednocześnie, że nie jest jedyną firmą, która podejmuje takie kroki. W Europie zostało odwołanych lub przełożonych wiele imprez masowych. WANDA zaznacza, że „obecnie nie jest pewne, czy odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020„.

Drugi aspekt to również sam udział zawodników i kibiców. Nawet jeśli niektóre z imprez nie zostaną odwołane, frekwencja może być bardzo niska, w obawie przed zarażeniem lub objęciem kwarantanną.

Na całym świecie odwołano, ograniczono lub przełożono kilka znaczących imprez triathlonowych.

XTERRA w Tajwanie

Niektóre imprezy kwalifikacyjne do IO w Tokio 2020

WTS Abu Dhabi

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane