Masaż i Trening na rolce – 2w1

Dzisiaj chciałbym podzielić się spostrzeżeniami na temat masażu i ćwiczeń na popularnej coraz bardziej rolce do masażu. Spróbujcie sami! Zobaczcie czy dacie radę!

 

Zastosowanie rolki do ćwiczeń wydaje się być nowością w świecie sportu i rehabilitacji, a tak naprawdę wystarczyło podpatrzeć zwierzęta jak wykorzystują w przyrodzie gałęzie, kamienie do rozciągania, uciskania, rolowania. Proste elementy niezauważone przez człowieka.

 

Od pewnego czasu rolki pojawiły się w codziennym użyciu przede wszystkim w sporcie. Ich zastosowanie jest różne od rozluźnienia mięśniowo – powięziowego, zwiększenia krążenia krwi, uwodnienia powięzi. Rolka może być stosowana przez każdego w każdym wieku z wyłączeniem przeciwwskazań do rozluźniania mięśniowo – powięziowego. Może posłużyć, jako element diagnostyczny, wskazujący miejsca napięte oraz z ograniczeniami z przesuwalnością powięzi względem mięśni.

 

W naszej pracy nie stwierdziliśmy negatywnych wpływów na osłabienie zawodnika przed treningiem lub zawodami, wręcz przeciwnie zalecamy, ponieważ może okazać się, że jest jakieś miejsce usztywnione lub znajdziemy odczuwalny ból, nad którym możemy się jeszcze pochylić przed wyjściem na trening lub zawodami. Podobnie jest po treningu i zawodach. Jest jeszcze jedna możliwość wykorzystania rolki, jako formę treningu. Załączony film jest przykładem wytrenowania i siły mięśniowej zawodniczki. Życzymy udanej zabawy z rolką.

 

Film naszego autorstwa znajdziecie pod linkiem: https://youtu.be/DgDD0_Fb6rs

 

Zróbcie za pierwszym razem po 10 powtórzeń każdego ćwiczenia i po jednej serii. 🙂 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane