Mistrzostwa świata w Abu Dhabi, polscy PRO w IM Izrael, pułapki Black Friday – najlepsze teksty tygodnia

W poprzednim tygodniu dużą popularnością cieszyły się wywiady z Polakami, którzy polecieli na mistrzostwa świata w Abu Dhabi. Informowaliśmy też o przebiegu i występach naszych PRO w IRONMAN Izrael. Zobaczcie, które teksty były najchętniej czytane od 21 do 27 listopada.

W zeszłym tygodniu kontynuowaliśmy naszą serię wywiadów przed mistrzostwami świata na dystansie olimpijskim, które miały odbyć się w Abu Dhabi. Przeprowadziliśmy kilka takich rozmów – między innymi z Agnieszką Kropiewnicką, Aleksandrą Wiertelak oraz Jakubem Sawiełajcem.

Agnieszka Kropiewnicka: „Jesteśmy amatorami. Największą nagrodą są przeżyte emocje”

Dzika karta na mistrzostwa świata. Jakub Sawiełajc o starcie w Abu Dhabi

Michał Kostro: „Miałem dużo szczęścia w tym sezonie. Zamierzam to wykorzystać”

Pielęgniarka i triathlonistka. Aleksandra Wiertelak inspiruje znajomych zamiłowaniem do sportu

Nienawidziła triathlonu. Niedługo startuje w mś. Renata Brzóska o Abu Dhabi 

Paweł Chamera: „Zależy nam od razu na jak najlepszym rowerze i butach, a triathlon trzeba poznawać cierpliwie”

Po zimnym St. George, gorące Abu Dhabi. Kamil Zieliński gotowy na koniec perspektywicznego sezonu

Kobiece spojrzenie na triathlon

W zeszłym tygodniu na stronie ukazały się też wywiady prezentujące kobiece spojrzenie na uprawianie triathlonu. Z Marią Cześnik rozmawialiśmy o tym, jak triathlon zmienił się przez 20 lat. Magdalena Biskupska opowiedziała nam, jak łączyć obowiązki rodzicielskie z trenowaniem do ultratriathlonu. W rozmowie z Mają Wąsik poruszyliśmy temat łącznie nauki oraz treningów.

Maria Cześnik: „Już w tym sezonie mogłam nie pojawić się na starcie”

Magdalena Biskupska: „Jeszcze wrócę do Kony – teraz czas na ultratriathlon”

Maja Wąsik: „Im bardziej jestem zajęta, tym mam więcej czasu”

Co działo się podczas IRONMAN Izrael?

IRONMAN Izrael był jednym z najciekawszych wyścigów końcówki roku – nie tylko ze względu na to, że startowali tam nasi profesjonaliści i AG, ale też była to debiutancka impreza w Tyberadzie. Prowadziliśmy dla Was relację na żywo z wyścigu, gdzie śledziliśmy przebieg i to, jak radzą sobie nasi zawodnicy. Podsumowaliśmy też występ naszych PRO – między innymi świetny debiut Kacpra Stępniaka.

7. miejsce Agnieszki Jerzyk, Kacper Stępniak tuż poza TOP10 IM Izrael – relacja na żywo

IRONMAN Izrael – bomba Szali, udany debiut Stępniaka, „szczęśliwa” siódemka Jerzyk

Triathlon pomoże dzieciom?

Czy triathlon uczy wszystkich umiejętności potrzebnych w dorosłym życiu? Tak twierdzi Dana Debardeleben, która działa w Omni Tri Kids. To jedna z osób, która uważa, że sport i triathlon mogą być terapią poprawiającą zdrowie psychiczne dzieci w obecnych czasach.

Kryzys zdrowia psychicznego dzieci. Triathlon może pomóc?

Sukcesy w Abu Dhabi

Poprzedni tydzień stał pod znakiem mistrzostw świata World Triathlon. Z tej imprezy nasi zawodnicy wrócą z kilkoma medalami. Grzegorz Zgliczyński zdobył aż dwa złote medale, a brąz przywiozą Sandra Kopiczko oraz Agnieszka Kropiewnicka. W rywalizacji mężczyzn triumfował też Maciej Wiśniewski.

Sandra Kopiczko i Agnieszka Kropiewnicka z medalami MŚ! [Wyniki Abu Dhabi]

Jak nie dać się nabrać na promocję Black Friday?

Poprzedni tydzień to również popularny „black week”, czyli dni wypełnione promocjami na produkty, pośród których są między innymi zegarki, rowery i osprzęt triathlonowy. W naszym tekście dotyczącym „Black Friday” staraliśmy się wyjaśnić, jak nie wpaść w pułapki tego święta. Wyjaśniliśmy również jak poszukiwać najlepszych okazji i korzystać z porównywarek cen, aby nie nabrać się na promocję.

Triathlonisto, nie daj się nabrać na promocje Black Friday!

Zimne wyzwanie Krzysztofa Gajewskiego

Jest wielokrotnym rekordzistą świata i specjalistą od pływania lodowego, ale jego ostatniej wyzwanie dosłownie mrozi krew w żyłach. Krzysztof Gajewski zamierza pokonać „Lodową milę”, czyli przepłynąć 1,6 km klaustrofobicznym tunelem na wysokości 3 tysięcy metrów, który znajduje się na austriackim lodowcu Hintertux.

Ice Swim Zero, bo tak nazywa się wyzwanie, może być jedną z najcięższych prób Gajewskiego, który podkreśla, że pływanie w bardzo niskiej temperaturze i na dużej wysokości niesie za sobą szybkie zmęczenie.

Ice Swim Zero. Krzysztof Gajewski chce przepłynąć lodową jaskinię

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane