Norseman 2013 – 85

 Silesia Marathon

 

Już  pojutrze – MARATON W MOIM MIEŚCIE! Po raz kolejny. Do tego uchodzi za jeden z najlepiej zorganizowanych w kraju. Radość i duma  wręcz rozsadza :-).

 

Jeśli ktoś może jeszcze dołączyć – zapraszam, zdaje się, że jutro można się jeszcze zapisać. Wyjątkowy bieg: ciekawa trasa, jedna pętla, trzy miasta po drodze.  Okazja do zobaczenia ciekawych zakątków Katowic. Choć centrum jeszcze się przebudowuje – bieg prowadzi obok ciekawych architektonicznie budowli zbudowanych w niedawnych latach, dalej przez słynny już zabytkowy górniczy Nikiszowiec, hutnicze 'moje’ Szopienice, Siemianowice i Chorzów Stary. Sporo podbiegów. Ciekawa wycieczka przez centrum Górnego Śląska na własnych nogach  – warto. Meta przy Stadionie Śląskim – od lat w (prze)budowie, niestety.

 

Startuję, choć , podobnie jak w ubiegłym roku, nie po wynik, tylko dla zrobienia długiego wybiegania w stałym tempie (oby się udało). Emocje związane ze startem i  z samym udziałem w maratonie powinny pomóc w większym 'spięciu’.  Po raz kolejny magia 42195 powinna dobrze wpłynąć na nastrój w biegu… Następny maraton za 85 dni, ale ze znacznie dłuższą rozgrzewką (:-)) i na znacznie trudniejszej trasie.

 

Już się zastanawiamy jaka będzie pogoda – ostatnio bywało ekstremalnie: 2 lata temu blisko 3C, deszcz i grad, w ubiegłym roku blisko 30C i powietrze pustynne. Może tym razem będzie wiosennie?

 

Oby. Jeśli ktoś z AT biegnie –  do zobaczenia na trasie, mój # 636. Pozdrawiam,

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane