Półmaraton zaliczony

Kolejne sportowe wyzwanie w moim życiu już za mną – ukończony pierwszy półmaraton.Wiem, że trochę przynudzam z tymi wpisami 'pierwszy raz’, ale lubię czytać wpisy wstecz i być dumnym z własnych dokonań.

 

ale do rzeczy…

Miałem spore obawy przed startem, bo w sumie nigdy nie zrobiłem 20km za jednym razem. A tu proszę czas nie najgorszy 2:03 i moc była na długi 3-4 kilometrowy finisz. Przy okazji dowiedziałem się jak fajnie jest biec z kolegą i to jest zupełnie inne doznanie niż startować samemu.

 

Kolejny raz potwierdziłem też, że mój chaotyczny, acz konsekwetny plan treningowy, przybliża mnie do wyznaczonych celów. Sposób na robienie 'kroków milowych’ za pomocą zaliczania kolejnych zawodów to świetny sposob na motywację trenigową i dobry wyznacznik przygotowania. Na 2 tygodnie przed półmaratonem wystartowałem w biegu pseudo górskim w Falenicy, k.Wawy. Było ostro, bo prawie 10km, bez przerwy w górę i na dół, bez odpoczynku. Non stop na wysokim tętnie, ale dałem radę w planowanym czasie 59 min.

Każdy start jest też treningiem, więc robi się dwa w jednym.

 

To na razie tyle jeśli chodzi o moje wyzwania biegowe. Teraz trzeba zając się rowerem i pływaniem. W pierwszym przypadku oczywiście mam zaplanowane starty sprawdzające w MTB i na szosie. W pływaniu niestety nie natrafiłęm jeszcze na żadne zawody open, ale może warto poszukać.

 

 

 

 

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Każdy ma swoje 'pierwsze razy’ jak z czymś nowym się spotykamy i fajnie się czyta jak ktoś je przeżywa 😉 Gratuluję wyniku!

  2. Tak, to największa frajda i zarazem nagroda kiedy zbliżamy się do wyznaczonych celów…. Gratulacje!

  3. Elo, Gratulacje półmaratonu. A propos pływania zawsze możesz wpaść do mnie do szkoły nad Zalew i pościgamy się w wodach otwartych 🙂

  4. jeśli chodzi o openwater to mam niejakie doświadczenie w tym temacie, kalendarz imprez znajdziesz na stronie openwater, lub/i pływanie masters lub/i pływanie długodystansowe. fajne imprezy są w pyrlandii (wielkopolska) nazywa się to GP wielkopolski w pływaniu długodystansowym, starty na 2,5-3 km, oraz na kiekrzu możliwość sprawdzenia się na 7 km. polecam imprezy fajnie zorganizowane, startuje 50-70 zawodników ,klasyfikacja open i w kategoriach wiekowych. do zobaczenia :))

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane