Popsute SPD

Ostatnio trochę zmniejszyłem obciążenie treningowe. Robię zazwyczaj jeden trening dziennie. Głównie bieganie, bo przygotowuję się do maratonu w Seulu, który jest za jakie 6 tygodni!. Niewiele czasy zostało, więc muszę bardziej przycisnąć bieganie. Niestety po ostatniej wycieczce rowerowej zauważyłem, że moje buty do roweru coś szwankują. To znaczy, bardzo łatwo wypina się but z pedałów. Wydaje mi się, że są po prostu już starte i nie mogą się utrzymać w pedale przy gwałtowniejszych ruchach. Nic dziwnego. Buty są już bardzo stare i mocno zużyte. Czy da się naprawić zapięcia w butach SPD, czy może jednak powinienem kupić nowe? Niestety w Japonii najtańsze buty jakie widziałem kosztowały jakieś 8000-9000 jenów, czyli grubo ponad 300 zł. No, ale chyba nie będę miał innego wyjścią i trzeba będzie zainwestować. Pogoda jes wciąż idealna do jeżdżenia na rowerze. W ciągu dnia około 10-11 stopni i dużo słońca. Dwa tygodnie temu spadł nagle śnieg i zasypało całe miasto, ale bardzo szybko stopniał i już nie ma po nim prawie ani śladu. 

 

Od lutego zaczynam już poważny trening do sezonu!

Powiązane Artykuły

6 KOMENTARZE

  1. bloki są jak najbardziej wymienialne, choć z mojego doświadczenia wynika, że czasami trzeba je rozcinać, bo odkręcić już się nie da:) @Darek, czasami to wina pedałów, moje pierwsze spd, bardzo szybko złapały luzy, jak się okazało winne były temu śruby, które się odkręcały i cały pedał był 'luźny’

  2. To właśnie blok w lewym bucie jest starty i chyba dlatego się nie trzyma. Zastanawiałem się właśnie czy da się to wymienić. Buty są Shimano. Buty są pożyczone, więc dlatego tak zużyte. Jutro pójdę z nimi do sklepu i spytam się czy mogą mi wymienić te bloki. Dzięki za porady!

  3. To, co piszesz to nie problem butów, tylko albo zużytych bloków, albo zużytych sprężyn zaciskowych w pedale SPD. Obejrzyj bloki na butach. Jeżeli są spiłowane przez wpięcia i wypięcia – po prostu je wymień. Zazwyczaj prawy blok (dla prawonożnych) jest mocniej zużyty. Jeżeli bloki wyglądają dobrze (porównaj z byle pierwszy zdjęciem w necie) to przykręć śrubę regulacyjną siłę wypięcia w pedale. Jeżeli jest skręcona na maksimum i ciągle wyskakują ci bloki – trzeba wymienić pedały, ale SPDy to około stówki, choć w Japonii pewnie drożej. Jeżeli jest to SPD SL – praktycznie tak samo jak wyżej. Plastikowe bloki wycierają się szybciej, więc pewnie je trzeba będzie wymienić. Prawdopodobieństwo, że jest to problem pedałów jest tu raczej minimalne. Bloki szosowe to pewnie jakieś 50-80zł. Bloki SPD trochę tańsze No chyba, że szukasz pretekstu do wymiany butów 🙂

  4. Shimano to jakby nie było japońska firma. Jak jesteś w kraju wiśni to może mają tam u siebie jakąś sieć serwisu, warto się popytać.

  5. buty szosowe czy mtb? i jakiej firmy? jeśli zużyte są tylko bloki to można je wymienić, są tanie w porównaniu do butów czy pedałów.

  6. Ja mam pedały shimano i można regulować za pomocą zwykłego klucza szerokość tego otworu w pedale,a tym samym siłe z jaką trzyma but. Spróbuj troche pociaśnić. Jeśli to nie pomoże,to zamiast kupować całe buty poszukaj tylko tej metalowej części mocowanej w podeszwie,mysle ze to nie problem znalezc ta czesc w sklepie rowerowym. :)))

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane