Powrót do Japonii – Yokohama Triathlon

Witam społeczność Akademii Triathlonu po dłuższej przerwie. Ostatnie miesiące były dla mnie dość pracowite. W końcu obroniłem pracę magisterską, a następnie wyprowadziłem się do Japonii. Od razu po przyjeździe do Japonii znalazłem sobie międzynarodową grupę biegowo-triathlonową, z która od czasu do czasu trenuję.

Poznałem też triathlonistów z różnych krajów, zapisałem się do szkólki pływackiej dla triathlonistów i rozpocząłem przygotowania do mojego jedynego startu w tym sezonie – w Yokohamie 18 maja. Niestety triathlony w Japonii są koszmarnie drogie i nie mogłem sobie pozwolić, żeby się zapisać na zawody, które mnie interesują, bo dopiero zacząłem pracę, a koszty związane z przeprowadzką bardzo uszczupliły mój budżet.

Yokohama na dystansie olimpijskim za tydzień i już czuję, że będzie sie działo. ITU World Triathlon Series w Yokohamie to dwa dni wypełnione startami. W sobotę startują zawodowcy z całego świata, w tym trzy Polki: Maria Cześnik, Agnieszka Jerzyk, Paulina Kotfica! W tym roku zabraknie jednak w naszej reprezentacji panów. Postaram się pojawić na miejscu z rana z polską flagą, żeby kibicować naszym zawodniczkom!

Z ciekawostek z regulaminu, który otrzymałem mailem (po angielsku):

– zakaz eksponowania TATUAŻY. Trzeba zakryć tatuaże w trakcie wyscigu albo w trakcie przebierania się. Skąd ten zapis? A to z tego, że Japończycy są przerażliwieni na punkcie tatuaży, bo kojarzą im się z japońską mafią yakuza, która lubi się nimi zdobić. Tak więc w Japonii mając mały tatuaż możesz zostać nie wpuszczony na basen lub do gorących źródeł. Serio.

– zakaz jazdy na kole mimo że dystans olimpijski. Biorąc pod uwagę, że trasa jest dość kręta to to nie wiem jak to będzie wyglądało.

A tak wygląda lista startowa pierwszej fali ruszającej o 7:15 . W grupie wiekowej jestem najwyraźniej jedynym Polakiem 🙂

10247230 10152480426708939_6344416640251326620_n

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. A u nas 18 maja Elemental Triathlon Olsztyn na dystansie olimpijskim :-). Z wielkim zaciekawieniem czekam na relację z Yokohamy.

  2. Gratuluje obrony 🙂 Ja męcze sie z moją, praca, trening, praca, trening i nie ma kiedy pisać 🙂 Powodzenia w Japonii, zdobywaj świat 🙂

  3. Gratuluje obrony pracy mgr! Decyzja o przeprowadzce do Japonii nie była ciężka? Jak rozumiem teraz to już na dłuższy czas. Jakie plany zawodowe związane z Japonią? Z tymi tatuażami to niezły numer:) Trzymam kciuki za start za tydzień! Fajnie wygląda lista startowa:))) Pozdr:)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze