Przed pierwszym startem

W sobotę mój pierwszy start w TRI, dlatego pomyślałem sobie, że warto zrobić mały bilans z półrocznego treningu.

Jak prezentuje się moja forma?

1. Pływanie – nie zrealizowałem swoich założeń treningowych, bo nie pływam dobrze karulem. Pomimo, że podjąłem nawet próbę nauki pływania metodą TI, to zabrakło mi czasu i energii.  Pozostała mi żabka – daję radę przepłynąć ponad 20 basenó za jednym razem, wiec chyba dopłynę.

2. Bieganie – zrealizowałem swoje plany i załozenia. Biegam ponad 10km w czasie około 1 gdziny, z tętnem średnim około 152. Treningi robię w lesie, ze sporą ilością górek – średnio 110 m wspinaczki. Liczę na to, że po płąskim bedzię przez to szybciej i z mniejszym tętnem 🙂

3. Rower – moje założenia co do tej dyscypliny to poprawić ogólną wydolniość i siłę mięśni. Na jednym z ostatnich treningów udało mi sie uzyskać całkiem fajny wynik – 45km ze średnią prędkością 30km/h, z tętnem średnim 153. Dodam, że trenuję na góralu, z oponami z bieżnikiem górskim.

 

Podsumowując myśle, że nie jest źle, jak na pierwszaka z perypetiami zdrowotnymi. Oczywiście rewelacji nie ma, ale jak widzę siebie z przed pół roku i teraz to czuje się jak młody bóg 😉

A jakie inne korzyści?

Po pierwrsze dobre samopoczucie oraz waga stale na jednym poziomie.

Po drugie to odczucie, że nie zmarnowałem tego półrocza i mam szansę ukończyć 1/4 Irona.

Po trzecie to wpływ na innych, widzących zmiany we mnie  – moja małżonka zaczełą biegać, moj sąsiad zaczynał bieg ze mną od 3 km, teraz biega po 10km.

Po czwarte ambitne plany na przyszły rok – ukończyć maraton, a jak forma do pisze to może 1/2 Iron.

 

Tak wygląda sytuacja u mnie. Pewnie mój optymizm mocno zweryfikują zawody w Ełku, w sprincie i w Ślesinie na 1/4 Iron. Pożyjemy zobaczymy… ale i tak było warto!

 

 

 

 

 

Powiązane Artykuły

7 KOMENTARZE

  1. Powodzenia, i do zobaczenia w Ełku (bede jako kibic) i do zobaczenia na starcie w Slesinie (też startuje w 1/4) z moimi treningami i forma jest gorzej ak ze sie nie martw :))

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,475ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane