Skromnie po Triathlon Gdańsk 2014

Jaki występ, taka relacja. Triathlon w Gdańsku nie był moim docelowym startem a jedynie sprawdzeniem obecnej formy. Z pływania jestem bardzo zadowolony. Popłynąłem swoje, 16′ z przodu – czyli to na co mnie w chwili obecnej stać. Rower poszedł mi kiepsko, tam najwięcej straciłem. Nie jest to oznaka mojej słabszej formy rowerowej czy braku 'nogi’. Po prostu nie umiem wchodzić w zakręty, których na trasie w Gdańsku było bardzo dużo. Bieg, jak to bieg – jak zwykle mocny i najlepszy wynik ze wszystkich startujących. Czas ogólny 2:09:14 i 4 miejsce open. Do 3 miejsca zabrakło mi 20”. Cały wyścig goniłem Krzysztofa Staniszewskiego i zabrakło niewiele.

 

Czuję niedosyt. Zawsze stając na starcie, chcę dać z siebie wszystko. Tym bardziej, gdy na żywo kibicują mi rodzice, teściowie i przyjaciele. Chciałem im bardzo mocno podziękować za obecność i za te zdarte gardła. Obiecuję, że w Gdyni będzie wynik i ogień. Inaczej być nie może.

 

Moja żona Kasia w swoim drugim w życiu starcie zaliczyła drugie pudło (czas 2:49:56). Tym razem zajęła 5 miejsce open i 1 w kategorii wiekowej. To jest dopiero talent! Jestem z niej bardzo dumny jako mąż i trener w jednej osobie.

 

Kilka słów o organizacji. Triathlon w Gdańsku okazał się świetną imprezą, którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Pływanie było po prostu piękne. Trasa rowerowa bardzo dobrze zabezpieczona, ciekawa, wymagająca, szeroka. Trasa biegowa super – po moich starych ścieżkach biegowych. Strefa zmian trochę niesprawiedliwa ale to bez znaczenia. Posiłek regeneracyjny mógłby być większy.  Ceremonia dekoracji bardzo dobrze zorganizowana. Ogólnie bardzo dużo plusów przy niewielu minusach. Ciężko jest wcisnąć triathlon w miejsce pełne turystów, w sobotę, w środku sezonu. Tym razem się udało. 

 

A ja walczę dalej!

 

11

 

Powiązane Artykuły

9 KOMENTARZE

  1. Gratuluje Mateusz doskonałego wyniku! A Ty się Arek ucz – robisz świetny wynik, biadolisz obrażając trochę inteligencję czytających, że niby taki sobie start i wszyscy Cię chwalą dwa razy mocniej;))) Mateusz wie jak to się robi:) Więc jak zrobisz te skromne 5:01 albo co podejrzewam 4:58 to masz biadolić, że start Ci nie wyszedł;)))

  2. Proszę jaka super tripara! 🙂 Wynik Kasi znakomity a i Ty Mateuszu nie masz powodu do biadolenia! Szczere uznanie…. 🙂

  3. Gratulacje jeszcze raz Mateusz! No i Ty, tak jak Kasia, w kategorii wskoczyłeś na pudło :-). Co do pływania, trasy, kibiców i organizacji podzielam Twoje zdanie. Może dzięki temu Triathlon Gdańsk stanie się w przyszłości bardziej prestiżowy :-).

  4. Dziękuję Panowie w imieniu swoim i Kasi!!! Już się tej Gdyni nie mogę doczekać 😉

  5. gratulacje. Forma A na zawody A. Forma B na zawody B 🙂 i tego się trzeba trzymać. Prawda, Panie Profesorze? 🙂 Gratulacje dla Kasi!

  6. Petelscy rzada!!!!:) Mateusz,Tobie gratulowac to norma!!! Ale Kasi… Kasi to tez juz norma!!! Usciski dla Mistrzyni!!! Od Juli tez:)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane