Stań jak czempion.

Mózg to bardzo prosta zabawka.

 

Przynajmniej takie nasuwa się stwierdzenie po obejrzeniu wystąpienia Amy Cuddy na jednej z konferencji TED.

 

Mózg można oszukać i wcale nie potrzeba nam do tego wiele. Wystarczą dwie minuty i ołówek między zębami. Nie wierzycie? No to śmiało, włóżcie sobie ołówek miedzy zęby i zagryźcie, tak jakbyście się uśmiechali. Trzymajcie…. Wasz mózg właśnie myśli , że jest jakiś powód do uśmiechnięcia się. Proste!

 

Amy Cuddy zrobiła badania, w których dowiodła, że wystarczą 2 minuty przebywania w pozycji dominującej i nasz mózg wytwarza testosteron oraz obniża poziom kortyzolu we krwi. Podczas przebywania w pozycji podporządkowanej, testosteron spadł u badanych o około 10% (od poziomu wyjściowego) a kortyzol wzrósł o około 15% wzrost (od poziomu wyjściowego).

 

A teraz pomyślcie, co robicie przed rozmową o pracę, o podwyżkę, przed egzaminem? Przed startem? Siedzicie skuleni, czytając albo klikając coś na telefonie? Przeglądacie na ostatnie 5 minut przed egzaminem notatki? Jesteście zgarbieni i zestresowani przed wejściem do wody?: )

 

Nie ma sensu nic więcej pisać- obejrzyjcie filmik (z polskimi napisami).

 

 

AMY CUDDY- Your Body Language Shapes Who You Are.

 

Fake it, till you make it. Fake it, till you become it.

 

 

Zapraszam do subskrybowania mojego bloga na  http://triathlonbyjanusz.wordpress.com/

 

By triathlonbyjanusz.

triathlonbyjanusz
triathlonbyjanusz
Pasjonat triathlonu od 2012 roku. Wcześniej, ponad 8 lat, trenował boks, tajski boks i submission grappling. Obieżyświat, analityczny freak i trener personalny. Założyciel bloga 3xjanusz.pl, gdzie na bieżąco komentuje wszystko co związane ze światem Tri. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Amatorów 2014 w kategorii wiekowej 25-29 na dystansie ¼ IM w Gołdapii (z czasem 2:14:57).

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze