Zaczynam trening do triathlonu.

Cześć Wszystkim!

Po swoich doświadczeniach biegowych(cztery sezony regularnego biegania,zaliczonych 6 maratonów,kilkanaście połówek i dzisesiątek)postanowiłem,z uwagi na dużą kontuzjogenność i co tu ukrywać pewną momotonię samego tylko biegania rozpocząć trening bardziej ogólnorozwojowy.Padło na triathlon,jako,że umiem i lubę pływać oraz  jeździć na rowerze(tak mi się wydaję).Triathlon jest również dla mnie szalenie ciekawym sportem i mnie mocno pasjonuje.Zdaję sobie sprawę,że przede mną dużo pracy(głównie w zakresie technikii pływania i jazdy na rowerze.Technikę pływania  już ćwiczę,z rowerem gorzej(mam tylko  górski,jest zima),bieganie po kontuzji ITBS(po Poznańskim maratonie)rozpocząłem.Na początek wprowadzam się do treningu(3-4xbieganie,3xpływanie,3-4xgimnastyka siłowa)przez okres 3-4 tygodni.Mam 47 lat,a moje rekordy w bieganiu to:maraton-03:27:00, 21,1km-01:33:00, 10km-41:30.Zamierzam wystartować w tym sezonie na dystansie sprinterskim w Konopiskach k.Częstochowy 15.07.2012,lub we Frydmanie-jak będzie).W przyszłości chciałbym się 'specjalizować’ w dystanie olimpijskim.Trening chcę realizować wg książki J.Friela 'Tratlon biblia treningu ’.

Będę bardzo wdzięczny Koleżankom i Kolegom za wszelkie uwagi i wskazówki treningowe(zwłaszcza treningu rowerowego  i pływackiego).Wiem,że siły i determinacji w treningu mi nie zabraknie.

Pozdrawiam wszystkich:

Darek

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Olga ma rację, nic poza zakładkami (rowerowo-biegowymi) nie przygotuje Cię na szok, którego doświadczasz po zejściu z roweru i konieczności dość szybkiego biegu … to prawdziwa masakra. I dlatego chyba to jest takie fajne.

  2. Olga ja już to poczułem jak połączyłem treningi biegowe przemiennie(na razie lekkie rozbiegania) z pływaniem-45 minut(-głównie ćwiczenia na technikę pływania kraulem).Myślę,że jak dojdzie do tego rower to dopiero będzie super.Powodzenia:)

  3. Szczerze to bardzo dobre rezultaty masz w bieganiu, będziesz miał przewagę nad rywalami w ostatniej, ciężkiej konkurencji. Nagle może się okazać, że bieganie jest trudniejsze niż dotychczas, bo przed tym trzeba przepłynąć i przejechać sporo km a nogi, wierz mi, pracuję wtedy inaczej niż 'na suchym’ biegu. Ale jest to bardzo ciekawy sport a przejście do niego z biegania nie do opisania słowami, to trzeba poczuć. Powodzenia:)

  4. Zawody we Frydmanie odbędą się 22 lipca 2012 roku. Fajna impreza. Bardzo kameralna. Strefa zmian bardzo blisko. Asfalt bardzo dobrej jakości. Biegnie się przez całe miasteczko. Fajny pakiet startowy i medal dla każdego – takiego medalu na pewno nie masz 🙂 (stan na 2011r.) Naprawdę bardzo polecam.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze