Zalety obozu …..

Z uśmiechem przyglądam się wszystkim uczestnikom obozu na Majorce. Mają super warunki, pogodę, ale co chyba najważniejsze to spokojną głowę. Zauważyłem, że zwłaszcza podczas pływania mam jakieś dziwne myśli. Głównie związane z pracą/firmą, domem, rodziną itd. Zawsze znajdzie się jakiś powód, aby zwolnić, zdemotyować się lub po prostu skończyć trening wcześniej niż się planowało. Tymczasem na obozie można w 100% skoncentorwać się na 'robocie’, zapomnieć o problemach itd. Sądzę, że gdyby nie praca to bym dawno zdecydował się na obóz. Ciekawy jestem jak wpływa na formę, bo przeciez do sezonu ponad 2 miesiące a wysoką dyspozycje cięzko utrzymać długo. Na pewno jak to zrobić przekonają się nasi ambasadorzy i reszta uczestników. Te zdjęcia i relacje dodają sporych chęci do treningu, ale i determnacji ku lepszej logistyce i zaplanowaniu obecności tam za rok. Stanę na głowie, aby juz w marcu 2014 pojawić się właśnie wśród wybrańców.

Tymczasem pozostaje mi pocziwy trenażer i modły o lepszą pogodę – dziś u mnie na Pomorzu -15 o 8 rano. WOW!

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Z pewnością taki obóz ma sporo zalet ! Niemniej podstawowym brakiem jest brak na obozie mojej osoby!!! 😛 Na otarcie łez zostały mi Kozienice… Cóż lepszy rydz niż nic… Borem lasem co w luźnym tłumaczeniu oznacza tymczasem…. 🙂

  2. Masz rację Piotr, obóz sportowy to przede wszystkim wolna głowa od wszystkich innych obowiązków i problemów. Jeżeli chodzi o utrzymanie wysokiej dyspozycji, to generalnie ten obóz nie ma na celu wypracowania już teraz formy pod konkretne zawody – jest częścią planów treningowych każdego z uczestników. Realizujemy przede wszystkim spore objętości na rowerze, czego w Polsce na początku marca nie jesteśmy w stanie zrobić. Poza tym obecność doskonałych trenerów, ale również kilku zawodników (Tomasz Spaleniak, Mateusz Rak, Marek Jaskółka) pozwoli nam poprawić wiele elementów technicznych w pływaniu (dziś mieliśmy takie zajęcia. Mateusz z Tomkiem demonstrowali ćwiczenia techniczne do kraula, Piotr Netter wszystko objaśniał, a następnie w grupach powtarzaliśmy zadania). Obóz jest też pewną formą zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które po powrocie do domu będziemy mogli samodzielnie wcielać w życie. Mam nadzieję, że spotkamy się tu za rok 🙂 Pozdrawiam!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze