[Zdjęcia] 2 memoriał Kamili Skolimowskiej na mojej kochanej Pradze

Dzisiaj odbył się 2 memoriał Kamili Skolimowskiej. Oto co można przeczytać na stronach 'warszawa.pl’ o memoriale:

 

Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z największych i najlepiej obsadzonych imprez lekkoatletycznych w tym roku w Polsce. Dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej w mityngu wystartują jej przyjaciele ze stadionów całego świata. Podziwiać będzie można m.in. takie gwiazdy lekkiej atletyki, jak: mistrzyni i była rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, legendarna jamajska sprinterka Merlene Ottey, mistrzyni Europy i była rekordzistka świata w rzucie młotem Tatiana Łysenko, jeden z najlepszych dyskoboli w historii Virgilijus Alekna, wicemistrz olimpijski i mistrz świata w pchnięciu kulą Christian Cantwell, mistrz olimpijski i wicemistrz świata i Europy w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, wicemistrz olimpijski i świata, mistrz Europy w rzucie dyskiem Piotr Małachowski czy mistrz Europy w biegu na 800 m Marcin Lewandowski (był także Łukasz Kszczot – przyp. J.B.). Punktem kulminacyjnym mityngu będzie konkurs rzutu młotem kobiet i mężczyzn.

 

Ale przede wszystkim największą gwiazdą był Oscar Pistorius, czyli beznogi sprinter, konkurujący z najlepszymi sprinterami na świecie. Sprawę Pistoriusa zostawmy na boku – wszkaże jego występy z pełnosprawnymi zawodnikami wzbudzają wiele kontrowersji i wypieków na twarzach komentatorów. Faktem jest, że jest to mistrz PR i wzbudził największe emocje spośród wszystkich startujących. Ja także dałem się ponieść fali chwilowego szaleństwa i wypstrykałem cała kliszę na zawodnika z Południowej Afryki. Oto próbka zdjęć z zawodów:

 

 

 

 

 

Więcej znajduje się pod linkiem: link do zdjęć.

 

PS. Mam jeszcze prośbę do organizatorów – następnym razem prosiłbym o późniejszą porę, dzięki temu uniknę zawirowań w pracy i nie będę musiał się wcześniej zwalniać.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,471ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane