Bruździak i Sudak z mistrzostwem Polski na dystansie sprint!

W Białymstoku wyłoniono mistrza i mistrzynię Polski na dystansie sprint! Po tytuł sięgnęli Maciej Bruździak i Magdalena Sudak. Kto uzupełnił podium?

W niedzielę 18 sierpnia w Białymstoku zostały rozegrane mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim w kategorii Elita/U23/Junior. Jako pierwsi o godzinie 11:00 wystartowali mężczyźni. O 12:45 do rywalizacji przystąpiły kobiety.

Pewna wygrana Bruździaka

W kategorii mężczyzn od początku rywalizacji pozycję lidera objął Maciej Bruździak. Triathlonista wyszedł z wody na pierwszej pozycji. Kilka sekund za nim etap pływacki ukończyli Mateusz Głuszkowski oraz Wiktor Zasada.

Podczas etapu kolarskiego Bruździak skutecznie zwiększał swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami, uciekając goniącej go grupie, wśród której jechali m.in. Głuszkowski, Zasada, Kulik czy Gajda.

Podczas biegu Bruździak utrzymał swoją przewagę i ostatecznie wbiegł na metę jako pierwszy, zdobywając tytuł mistrza Polski. Bardzo mocny bieg zaprezentowali również Kuba Gajda (15:18) oraz Kamil Kulik (15:17), którzy zajęli kolejno 2. i 3. miejsce.

Źródło: STS-TIMING

Decydująca końcówka

W wyścigu kobiet jako pierwsza z wody wyszła Magdalena Sudak, jednak różnice między kolejnymi zawodniczkami były niewielkie.

Po pierwszych 7km etapu kolarskiego Matylda Wojakiewicz, Józefina Młynarska i Magdalena Sudak znalazły się w czołowej, uciekającej grupie.

W Białymstoku etap biegowy najszybciej pokonały Aleksandra Ferchmin oraz Joanna Woźniak, które pobiegły kolejno: 16:59 oraz 16:55. Mocne tempo zawodniczek przełożyło się na zaciętą rywalizację o tytuł do samego końca.

Ostatecznie dzięki przewadze z poprzednich etapów jako pierwsza linię mety przekroczyła Magdalena Sudak. Zaledwie 4 sekundy za nią zawody ukończyła Aleksandra Ferchmin, a 15 sekund później Joanna Woźniak.