Pływanie. Co poprawić?

Witam wszystkich!!!

 

Mam pewien problem i mam nadzieje, że ktoś z użytkowników akademii triathlonu, mógłby mi pomóc. Bardzo chciałbym, aby ktoś znający się na rzeczy ocenił moje pływanie. Pływam nie najgorzej, ale poprawy wyników nie ma. Wiem, że są konsultacje, ale po pierwsze są one w weekend ( a mam wszystkie weekendy zajęte do końca czerwca) a po drugie do Warszawy mam trochę daleko :D. Dlatego zamieszczan ten krótki filmik i proszę o porady.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oOBObwEz4fA&feature=youtu.be

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Witam, dzięki za uwagi. Postaram się wprowadzić je w życie i poprawić czas z Susza 2011. Jak uda mi się urwać 23s to będzie poniżej 30min. Miłosz mógłbyś mi coś więcej napisać o ruchu ręki bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Będę wdzięczny. Pozdrawiam.

  2. Witam, zgadzam się z Jakubem co do uwag. Mocne treningi poprawią wydolność, ale pogłębią błędy które popełniasz. Widać, że wiesz o co chodzi w pływaniu długodystansowym, jednak mam wrażenie że chcesz 'za bardzo’ płynąć dobrze. Nogi: rytmicznie, spokojniejszy ruch, jak nie będziesz uginał tak bardzo nóg w kolanach to będzie do tego wydajnie . Ręce: rozpoczynasz ruch barkiem, musisz zaczynać od ugięcia łokcia po chwycie wody, następnie ruch całego ramienia. Ważne: Po włożeniu ręki pozwól ciału na większą rotacje, wówczas głowa podczas nabierania powietrza będzie mogła spokojnie 'oprzeć’ się na barku. Dłoń z przodu będzie stanowiła podparcie dla całej ręki i tym samym wydłużysz krok pływacki. Pozdrawiam

  3. Hej, pracujesz nierówno nogami – zwróć uwagę na przerwę w pracy nóg, dodatkowo masz zgięte kolano przy kopaniu. Opada Ci ręka – im dalej w las (w czas trwania filmiku) tym bardziej. Ale chyba pływasz na tyle dobrze, że możesz pomyśleć o solidnym wpier** na basenie – wtedy poprawisz wyniki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane