Wąsik wicemistrzynią Europy w duathlonie, Łagownik w TOP10, kraksa Stępniaka – podsumowanie #10

Czas na kolejne podsumowanie ostatniego tygodnia z triathlonowych wydarzeń, które miały miejsce nie tylko w Polsce, ale i na sportowej areny na całym świecie.

Ostatnie kilka dni (12-18 września) obfitowały w wiele imprez, z których spora część reprezentantów Polski powróci z medalami. Był to również czas, kiedy ustawioną nowe bariery, a kilku zawodników musiało na nowo ułożyć swoje plany startowe na ten sezon. Chcesz nadrobić zaległości i być na bieżąco z tym, co działo się w ubiegłym tygodniu? Zobacz, co Cię ominęło.

Wąsik wicemistrzynią Europy

W ubiegłą sobotę (17 września) w hiszpańskim Bilbao rozegrały się mistrzostwa Europy w duathlonie. Na dystansie sprinterskim (5-20-2,5 km) rywalizowały m.in. juniorki. To właśnie podczas tego startu doskonałą dyspozycję pokazała reprezentująca Polskę Maja Wąsik. Triathlonistka zdobyła tytuł wicemistrzyni starego kontynentu.

Warto również wspomnieć o Józefinie Młynarskiej, która do mety dobiegła na 4. pozycji. Do podium zabrakło jej zaledwie 7 sekund.

ZOBACZ TEŻ: Maja Wąsik wicemistrzynią Europy juniorek w duathlonie!

Łagownik w TOP10, kraksa Stępniaka

Po południu i starcie juniorek na trasy wyruszyła elita kobiet. Wśród nich o jak najlepszy wynik walczyła Marta Łagownik. Już w trakcie pierwszego biegu pokazała ona, na co ją stać – „nabiegała” nową życiówkę na 5 km. Cały wyścig zajmowała jedne z czołowych lokat. Ostatecznie zajęła 8. miejsce.

Nieco więcej pecha miał tego samego dnia Kacper Stępniak. Bardzo mocna stawka od samego początku narzuciła bardzo szybkie tempo. Podczas roweru Polak prawie odrobił straty do liderów, kiedy upadający przed nim Belg spowodował kraksę. W jej wyniku ucierpiał również Stępniak. Zaważyło to na ostatecznym wyniku i uzyskanej przez niego 17. lokacie.

ZOBACZ TEŻ: ME Bilbao: Ogromny pech Stępniaka. Łagownik w TOP10 Elity

Wołos najlepsza wśród amatorek

Dzień później na dłuższym już dystansie (standard, 10-40-5 km) wystartowali age-grouperzy z Polski. Wśród wszystkich amatorek na mecie pierwsza zameldowała się Ewelina Wołos, która jednocześnie wygrała swoją kategorię wiekową (K35-39).

Trzecią zawodniczką open była Kinga Bazan. To na jej szyi zawisł złoty medal w kategorii K25-29. Dwa stopnie stanęła jej rodaczka, Patrycja Jasińska. Medale z mistrzostw Europy w duathlonie przywiezie również Katarzyna Galewicz (złoto w K45-490) oraz Paweł Chamera (złoto w M25-29).

ZOBACZ TEŻ: Ewelina Wołos ze złotym medalem ME w duathlonie. Świetny dzień polskiej reprezentacji w Bilbao!

Amatorka z rekordem w godzinnej jeździe na czas

Pierwszy raz w historii Polski na torze kolarskim kobieta podjęła się próby ustanowienia rekordu w godzinnej jeździe na czas. Marianna Hall jest kolarką amatorką i wczoraj (18 września) na torze Arena Pruszków w ciągu jednej godziny przejechała dokładnie 45,636 km.

Oznacza to, że właśnie taki dystans stanowi barierę do pokonania dla kolejnych zawodniczek chcących poprawić ustanowiony przez nią rekord kraju.

ZOBACZ TEŻ: Amatorka ustanowiła rekord Polski w godzinnej jeździe na czas!

Brownlee nie wystartuje na Hawajach

Pecha ma w tym sezonie dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich Alistair Brownlee. Ostatnim rzutem na taśmę zdobył on kwalifikacje na tegoroczne mistrzostwa świata IRONMAN, jednak w ubiegłym tygodniu okazało się, że Brytyjczyk będzie musiał zrezygnować ze startu.

Wszystkiemu winna jest kolejna już w tym sezonie kontuzja. Zawodnik doznał złamania zmęczeniowego kości udowej i zmuszony jest wykreślić ze swojego kalendarza wszystkie imprezy triathlonowe na ten rok. Brownlee zapowiada jednak, że planuje jak najszybciej powrócić do treningów i do jak najlepszej formy.

ZOBACZ TEŻ: Alistair Brownlee kontuzjowany. Wycofuje się z MŚ na Hawajach!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane