IRONMAN 70.3 Gdynia: pierwsze zwycięstwa Maxa Stapleya i Sif Bendix Madsen

W niedzielę odbył się wyścig PRO podczas połówki IRONMAN Gdynia. Swoje debiutanckie zwycięstwo odniosła dwójka faworytów – Max Stapley i Sif Bendix Madsen. Marta Łagownik była blisko podium.

Podczas tegorocznej edycji IRONMAN 70.3 triumfowali faworyci. Pośród mężczyzn zwycięstwo odniósł Max Stapley (poprawił rekord trasy), a w rywalizacji kobiet wygrała Sif Madsen. Marta Łagownik zajęła 4. miejsce.

Max Stapley z pierwszym zwycięstwem, DNF Polaków

Anglik Max Stapley w swoim pierwszym starcie IRONMAN w zeszłym roku zajął 3. miejsce. W tym roku pośród jego wyników było między innymi 2. miejsce podczas E World Triathlon Championships w Londynie. Wygrał też puchar świata w Chengu.

Wczoraj Stapley radził sobie znakomicie. Na pływaniu zanotował najszybszy czas, przejechał rower w 2:01:43 (szybszy był tylko Anders Toft Nielsen), a na końcu pobiegł jeszcze w czasie 1:12:01. Na mecie miał czas 3:38:36 i odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo, poprawiając też rekord trasy w Gdyni.

Przed dłuższy czas za Stapleyem jechał Michał Grabowski. Niestety zawodnik musiał wycofać się po zakończeniu roweru, schodząc z niego na 2. miejscu. Grabowski napisał później optymistycznie, że widzi pewną poprawę i czeka na kolejne wyścigi.

Z wyścigu wycofali się również między innymi Harry Palmer oraz Miłosz Sowiński. Najwyżej pośród Polaków uplasował się Tomasz Szala, który zajął 12. miejsce (3:51:15). Jan Popławski na 19. miejscu (3:57:19), a Bartosz Banach jedno miejsce niżej (3:58:04).

Madsen bezkonkurencyjna pośród kobiet

W wyścigu kobiet Sif Madsen mocno ruszyła od początku. Prowadziła po pływaniu, a przewagę powiększyła jeszcze na rowerze, który pokonała w 2:14:14. Zawodniczkę starała się dogonić Katrine Christensen, która miała najlepszy czas biegu.

Madsen na mecie miała czas 4:09:11 i wyprzedziła Christensen o ponad 4 minuty. Na podium również Margie Santimaria. Marta Łagownik uplasowała się na 4. miejscu (4:19:15).

Super szczęśliwa, że zdołałam w Gdyni wygrać swój pierwszy wyścig na połówce. Chciałam się ścigać agresywnie i uciec już w początkowej fazie. W T2 miałam niezłą przewagę i udało mi się utrzymać ją na biegu – napisała zawodniczka.