Balikesir: Polacy startują w mistrzostwach Europy na sprincie [transmisja na żywo]

Duża grupa reprezentantów Polski udała się do tureckiego Balikesir. Tam podczas weekendu odbywają się mistrzostwa Europy na sprincie. W najbliższych dniach odbędą się również sztafety. Jak oglądać rywalizację?

Przez najbliższe kilka dni reprezentanci Polski będą startowali w mistrzostwach Europy na sprincie indywidualnie i w sztafetach. Impreza odbywa się w tureckim Balikesir, a zawodnicy rozpoczynają od półfinałów. W sobotę zaplanowano finały, a z kolei w niedzielę rywalizację sztafet mieszanych. Kto z Polaków startuje w zawodach?

Na początek półfinały juniorów

Od rana w Balikesir rywalizują juniorzy i juniorki, którzy pobiegli już swoje półfinały. Trasa rywalizacji to odpowiednio 260 metrów pływania, 6,9 km roweru oraz 1,8 km biegu. W pierwszym półfinale zwyciężył Portugalczyk Joao Batista (18:54). Na 10. miejscu uplasował się Kacper Serwiński (19:06). W drugim półfinale wygrał Marton Kropko (19:11), a na wysokim, 6. miejscu zakończył rywalizację Jakub Suchan (19:27).

W pierwszym półfinale juniorek wygrała Węgierka Fanni Szalai (20:41). Na 11. miejscu z czasem 21:03 uplasowała się Martyna Gajda, która wystąpi w finale. W drugim wyścigu półfinałowym zwyciężyła Millie Breese (20:46), a Hanna Foltyniewicz zajęła 12. miejsce (21:23). W trzecim półfinale wygrała Martina McDowell (20:51). Joanna Pietruszyńska zajęła 20. miejsce. Foltyniewicz i Pietruszyńska wystąpią jutro w finale B. Jeśli chcesz zobaczyć zapis relacji z rywalizacji półfinałowej, możesz to zrobić w tym miejscu.

Polacy w starcie Elity

Następne w harmonogramie są półfinały Elity/U23. Tutaj pośród mężczyzn na linii startu staną Maciej Bruździak oraz Mateusz Głuszkowski (półfinał nr 1) oraz Michał Oliwa (półfinał nr 2). W trzecim półfinale wystartuje Karol Armuła.

Trzy półfinały czekają również zawodniczki Elity. Wystartuje Józefina Młynarska (półfinał nr 1), Joanna Woźniak (półfinał nr 2) oraz Magdalena Sudak i Aleksandra Ferchmin (półfinał nr 3).

Relację możesz śledzić poniżej od godziny 13:00. Na początek zaplanowano półfinały kobiet, a w drugiej części wystartują zawodnicy Elity.

Sobota i niedziela: finały i sztafety mieszane

Sobotnia część zawodów rozpocznie się od finałów B juniorek i juniorów (koło godzin 8:00). Przed połudnem zaplanowano rozegranie finałów A. Następnie w Balikesir wystartują zawodnicy Elity (finały B około 14 – 15), a rywalizacja w finałach A rozpocznie się około 15:40).

W niedzielę odbywają się wyścigi sztafet mieszanych. Pośród 22 sztafet juniorskich jest reprezentacja Polski. Polacy startują także w sztafecie Elity/U23. Relacje z wszystkich trzech dni zawodów w Balikesir dostępne będą na kanale Europe Triathlon.