Balikesir: Bruździak wygrywa wyścig, dzisiaj starty Polaków w finałach! [transmisja na żywo]

W piątek reprezentanci Polski startowali w wyścigach mistrzostw Europy na sprincie. Świetnie poradził sobie między innymi Maciej Bruździak, który wygrał swój półfinał. Dzisiaj siedmioro zawodników wystąpi w finałach A!

W tureckim Balikesir odbywają się wyścigi mistrzostw Europy na dystansie sprinterskim. W piątek juniorzy i zawodnicy Elity/U23 wystartowali w wyścigach półfinałowych. Polacy osiągali znakomite wyniki – Maciej Bruździak wygrał swój wyścig.

Juniorzy w finale A już od rana!

Wczoraj w Balikesir od rana startowali juniorzy i juniorki. W pierwszym półfinale na 11. miejscu uplasowała się Martyna Gajda, która dzisiaj około 10:10 wystąpi w finale A. Hanna Foltyniewicz i Joanna Pietruszyńska startowały w dwóch pozostałych półfinałach. Dzisiaj obie zawodniczki wystąpi w finale B, który zacznie się już o 9:00.

Zadowoleni mogą być polscy juniorzy. Wczoraj startowało ich trzech i wszyscy awansowali do finału A. Kacper Serwiński zajął 10. miejsce w pierwszym półfinale, Jakub Suchan uplasował się na 6. miejscu w drugim półfinale, a Kuba Gajda zakończył trzeci z półfinałów na wysokim, 5. miejscu. Finał A mężczyzn o 10:45! Relacja na żywo od około 9:00.

Maciej Bruździak wygrywa półfinał!

Popułudniu na trasę wyszli zawodnicy i zawodniczki Elity. W pierwszym półfinale kobiet wygrała Marlene Gomez-Goggel (20:35), a na 17. miejscu uplasowała się Józefina Młynarska (21:28). W drugim półfinale wygrała Tereza Zimovjanova (20:29). Na 18. miejscu zakończyła go Joanna Woźniak (21:38). Młynarska oraz Woźniak wezmą dzisiaj udział w finale B. Rozpocznie się 15:30.

W trzecim wyścigu wystartowała Aleksandra Ferchmin. Na mecie była 10. z czasem 20:33 (Annika Koch wygrała, a jej czas to 20:24) i awansowała do finału A, który zaplanowano na 16:40. Magdalena Sudak zajęła 20. miejsce (21:15).

W pierwszym półfinale mężczyzn świetnie zaprezentował się Maciej Bruździak. Przekroczył metę na 1. miejscu (18:20) i awansował do finału. Mateusz Głuszkowski zajął 22. miejsce (19:30).

W finale A weźmie również udział Michał Oliwa. W wyścigu, w którym wygrał Casper Stornes (niedawny zwycięzca IRONMAN 70.3 w Warszawie) Polak zajął 6. miejsce. Z kolei w trzecim wyścigu na 22. miejscu uplasował się Karol Armuła (finał B).

Relację możesz śledzić poniżej. Finał B Elity mężczyzn od 16:05. Finał rozpocznie się o 17:15.