MŚ w St. George, puchar świata w Japonii, Q&A z Dyrektorem IRONMAN w Polsce – sprawdź najchętniej czytane teksty

Poniedziałek rozpoczynamy od prezentacji najchętniej czytanych tekstów z ubiegłego tygodnia. Które tematy najbardziej interesowały Czytelników AT? Zestawienie dotyczy okresu 24-30.10. 

Ostatni tydzień zdominowały wydarzenia związane z mistrzostwami świata na średnim dystansie w St. George. Dużym zainteresowaniem cieszył się również start polskich triathlonistów w pucharze świata w Japonii. W szczególności chętnie czytany był news o powrocie do ścigania Roksany Słupek, która w sierpniu doznała kontuzji stopy.

O czym jeszcze czytaliście najchętniej?

Mistrzostwa świata IRONMAN 70.3 w St. George

Taylor Knibb mistrzynią świata

Przed wyścigiem jedną z największych faworytek do zwycięstwa była Lucy Charles-Barkley. Brytyjka, co było do przewidzenia, wygrała konkurencję pływacką, ale bardzo szybko została wyprzedzona na rowerze przez Taylor Knibb oraz Florę Duffy. Knibb, późniejsza zwyciężczyni wyścigu, gdy zaczynała bieg, miała blisko 7 minut przewagi nad ścigającymi ją rywalkami. Amerykanka niezagrożona dobiegła na mety, a na podium znalazła się jeszcze Kanadyjka Paula Findlay oraz Brytyjka Emma Pallant-Browne.

Pewnie po mistrzostwo IM 70.3. Taylor Knibb najlepsza w St. George!

Taylor Knibb

Kristian Blummenfelt zwycięża pośród mężczyzn

Na kilka dni przez mistrzostwami zastanawialiśmy się, który z Norwegów, Kristian Blummenfelt czy Gustav Iden, zostanie mistrzem świata na średnim dystansie. Statystyka przemawiała za Idenem, który w wyścigach na średnim i długim dystansie do tej pory górował nad kolegą z drużyny. Życie napisało jednak inny scenariusz: młodszy z Norwegów nie ukończył wyścigu, a po złoto sięgnął Kristian Blummenfelt.

MŚ IRONMAN 70.3 – Kristian Blummenfelt mistrzem świata!

Kristian Blummenfelt - czasy mistrza świata IRONMAN

Polacy na mistrzostwach świata

W kategorii PRO Polskę reprezentowała tylko jedna zawodniczka. Była nią Aleksandra Jędrzejewska. Polka ukończyła zawody na 30. miejscu, przybiegła na metę z czasem 04:37:21.

W kategoriach wiekowych najbliżej podium znalazła się Joanna Sołtysiak. Nasza zawodniczka zajęła 4. miejsce w K30-34. Aż trzy Polki zajmowały w swoich kategoriach 13. miejsce: Alicja Pyszka-Bazan (K25-29), Iga Kowalczyk (K30-34) oraz Sabina Bartecka (K45-49). Wyniki wszystkich Polek można zobaczyć tutaj: Polki w pierwszym dniu MŚ 70.3 w St. George [Wyniki AG] 

Sabina Bartecka
foto: Sabina Bartecka IG

Wśród mężczyzn o podium otarł się Sergiusz Sobczyk. Startujący w kategorii M30-34 Polak zajął 4. miejsce. Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli: (16.) Jacek Jędrasiewicz (M30-34) oraz (13.) Sławomir Kąkol (M55-59). Pełne wyniki dostępne są tutaj: Polacy w drugim dniu MŚ IRONMAN 70.3 w St. George [Wyniki AG]

Czy sędziowie skrzywdzili Sama Longa?

Oto jest pytanie… Amerykanin został ukarany 5-minutową karą za drafting, co w zasadzie „zakończyło mu” wyścig. Czy postąpiono słusznie czy nie? Organizatorzy wyjaśnili powody swojej decyzji.

Kontrowersyjna kara Sama Longa? IRONMAN wyjaśnia wątpliwości

Wywiady z Polakami startującymi w Utah

Niezmiennie dużą popularnością cieszyły się ostatnie wywiady z serii „RoadToUtah”.

W tygodniu, w którym odbywały się zawody, rozmawialiśmy z: Aleksandrą Jędrzejewską, Joanną Górką, Małgorzatą Nowak, Jakubem Pagórskim, Mariuszem Pirkiem oraz z Jackiem Jędrasiewiczem,

Aleksandra Jędrzejewska: „Prędzej wystartuję w ekstremalnym triathlonie górskim niż na pełnym dystansie”

Aleksandra Jędrzejwska

Joanna Górka: „Chciałabym kiedyś powiedzieć, że przeżyłam życie na maksa”

Joanna Górka
fot: Joanna Górka IG

Małgorzata Nowak: „Inspirują mnie kobiety, które potrafią każdego dnia zmotywować się do treningu”

Małgorzata Nowak
foto: Fotoform – Anna Patan

Jakub Pagórski: „Miejsce w MŚ nie ma znaczenia. Chcę zrobić swoje i pokazać moc”

Jakub Pagórski

Mariusz Pirek: „W T1 planuję założyć gumowe rękawice kuchenne”

Mariusz Pirek RoadToUtah
Zdjęcie: mariuszpirek_triathlete

Jacek Jędrasiewicz: “Zawsze chciałem wygrywać zawody, a nie tylko na nie jeździć”

Jacek JędrasiewiczJacek Załubski i jego wrażenia po wyścigu

Do tego startu przygotowywał się cały sezon. Jacek Załubski w krótkiej rozmowie z Akademią Triathlonu opowiedział o tym, jak z jego perspektywy wyglądał sobotni wyścig. Jak sam uznał – były to najtrudniejsze zawody, w jakich kiedykolwiek brał udział. Dlaczego?

Jacek Załubski o MŚ 70.3 – „To był zdecydowanie najtrudniejszy wyścig w mojej karierze”

Jacek Załubski
foto: Jacek Załubski IG

Puchar świata w Miyazaki

Po średnio udanym starcie w Korei Polska reprezentacja przemieściła się do sąsiedniej Japonii, żeby wystartować w kolejnych zawodach pucharu świata.

Ten start był niezwykle ważny dla Roksany Słupek wracającej do wyczynowego ścigania po kontuzji, której nabawiła się na początku sierpnia. Powrót się udał. Stopa wytrzymała, a nasza zawodniczka ukończyła zawody na 12. miejscu. Jeszcze lepiej poradziła sobie Paulina Klimas, która zajęła 6. miejsce.

Roksana Słupek
Zdjęcie: WT/Janos M. Schmidt

W Japonii o punkty do rankingu olimpijskiego walczyli również mężczyźni (Oliwa, Stanglewicz i Bruździak). Polacy zajęli miejsca w czwartej i w piątej dziesiątce wyścigu.

Q&A z dyrektorem IRONMAN Poland

Dużym zainteresowaniem cieszył się również „live” z udziałem Dyrektora IRONMAN Poland Michała Drelicha, który opowiadał m.in. o harmonogramie eventów na kolejny sezon, a także o korzyściach wynikających z wprowadzenia polityki Felx90. Na końcu odniósł się do pytania o trasy wyścigów, a także do kwestii, która interesowała wielu w największym stopniu, czyli do draftingu w evencie warszawskim i sposobach rozwiązania tego problemu.

Q&A z Dyrektorem IRONMAN Poland: harmonogram, polityka Flex90, drafting

Michał Drelich IRONMAN Poland
Zdjęcie: IRONMAN Poland

Polityka macierzyńska PTO – komentarz Agnieszki Jerzyk

Tekst o polityce macierzyńskiej PTO to tekst z gatunku społecznie ważnych, dlatego nie dziwi nas duże zainteresowanie naszych Czytelników tym tematem. Autorka tekstu Kamila Stępniak na początku objaśniła obowiązującą politykę PTO i podała przykłady zawodniczek, które już skorzystały z programu dla matek. W drugiej części tekstu znaleźć można obszerny komentarz Agnieszki Jerzyk, jednej z beneficjentek programu.

„Nikt nie powinien być karany za zajście w ciążę”. O polityce macierzyńskiej PTO

P polityce macierzyńskiej PTO
źródło: Agnieszka Jerzyk IG

Dlaczego zawodnicy badają glukozę?

W temacie nowinek technicznych największą popularnością cieszył się tekst o mierzeniu glukozy w trackie wysiłku. Opisywaliśmy w nim sensor o nazwie Supersapiens, który w czasie rzeczywistym dostarcza informacji umożliwiających optymalizującję odżywiania w trakcie treningu/wysiłku.

Po co na zawodach monitoruje się glukozę? – sensor Supersapiens

Supersapiens
Zdjęcie: blog Supersapiens

Podróżniczy koszmarek Marty Łagownik

Tekst o tym, jak Marta Łagownik jechała do Maroko na puchar Afryki, był jednym z najpopularniejszych na stronie w ubiegłym tygodniu. Jakie przygody spotkały po drodze naszą zawodniczkę? Jak poszło jej w wyścigu?

Marta Łagownik: „Wieczór, który miałam poświęcić na sen i skupienie przedstartowe, spędziłam prawie płacząc”

Marta Łagownik
Zdjęcie: Marta Łagownik, Peter Horsten

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,702ObserwującyObserwuj
453SubskrybującySubskrybuj

Polecane