Przegląd wydarzeń tygodnia- podsumowanie

Co się działo w minionym tygodniu w triathlonie? Było sporo zamieszania wokół odwołanych Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie średnim w Poznaniu, PTO nawiązał współpracę z Warner Bros.Discovery, szybka trasa w Elblągu na Garmin Iron Triathlon bez nowego rekordu, pula miejsc na Triathlon Sokoła rozeszła się w zaledwie dobę… 

Garmin Iron Triathlon Elbląg, 17 lipca

Garmin Iron Triathlon wyznaczył nową trasę kolarską, która miała pomóc zawodnikom złamanie granicy 1:50:00 (dla pań 2 godziny) na dystansie 1/4 w Elblągu. Za osiągnięcie takiego czasu zwycięzca miał otrzymać 10 000 zł, ale niestety nikomu się to nie udało i nie udaje od 2018 roku, od kiedy istnieje to wyzwanie. Zwycięzca wyścigu Tomasz Brembor uzyskał czas 01:52:39. Natomiast najszybsza zawodniczka, Natalia Rypel, przekroczyła metę z czasem 02:13:05. Podczas GIT Elbląg odbyły się również wyścigi na najdłuższym i najkrótszym dystansie zawodów, czyli 1/2 IM i 1/8 IM.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Brembor najlepszy na dystansie 1/4! [Wyniki GIT Elbląg]

JBL Triathlon Poznań, 16-17 lipca

Podczas JBL Triathlon Poznań zawodnicy rywalizowali w duathlonie, ponieważ wyścigi triathlonowe zostały odwołane. Przyczyną podjętej decyzji była zła jakość wody i obowiązujący zakaz kąpieli w Jeziorze Maltańskim. Z powodu zakwitu sinic etap pływacki został zastąpiony biegiem. Pojawiły się również kontrowersje dotyczące wypłat pieniężnych dla zawodników. Wielu sportowców nie kryło swojego rozczarowania decyzją. Niektórzy odmówili startu w zawodach, inni wystartowali, gdzie indziej (np. Tomasz Brembor). Wśród zawodników PRO można było jednak zobaczyć Łukasza Kalaszczyńskiego, Sebastiana Najmowicza, Piotra Ławickiego, Tomasza Szalę, Igora Siódmiaka, Jakuba Woźniaka, Macieja Chmurę,  Konrada Imianowskiego, Jacka Krawczyka, Daniela Jakimiuka i Bartosza Banacha. Najszybsi na 1/2 IM byli Kacper Stępniak i Marta Łagownik.

Podczas sportowej imprezy w Poznaniu odbyły się również wyścigi na dwóch krótszych dystansach: 1/4 i 1/8 IM.

ZOBACZ TEŻ: Łagownik i Stępniak najlepsi na średnim dystansie! [Wyniki 1/8 i 1/2 IM – JBL Triathlon Poznań].,  Szymonik i Kotfica bezkonkurencyjni [WYNIKI 1/4 IM – JBL Triathlon Poznań]

Triathlon Sokoła, 16 lipca

W rywalizacji udział wzięło 130 zawodników. Chętnych do startu znalazłoby się pewnie więcej, bo zawody cieszą się ogromną popularnością. Po otwarciu zapisów na V edycję, pula dostępnych miejsc rozeszła się w niecałą dobę. Wszyscy uczestnicy imprezy zgodnie przyznają, że jednym z głównych jej atutów jest niepowtarzalny klimat. „Swojska” atmosfera i malowniczy krajobraz natomiast sprawiają, że ci, którzy choć raz pokonają podkarpacki sprint, wracają na niego w kolejnym roku.

W V edycji Triathlonu Sokoła zwyciężyli Jacek Tyczyński oraz Anna Twardowska.

ZOBACZ TEŻ: Tyczyński zmienił plany startowe i wygrał na Podkarpaciu [WYNIKI Triathlon Sokoła]

LOTTO Triathlon Energy Lublin, 17 lipca

Po raz pierwszy w historii LOTTO Triathlon Energy zawody rozegrane zostały w Lublinie. Był to „drugi przystanek” tegorocznego cyklu. Pływanie w Zalewie Zemborzyckim, trasa kolarska w kierunku Bychaw, a na koniec bieganie wzdłuż zalewu – to właśnie na tej trasie wyłonieni zostali najlepsi startujący. Zawodnicy zmierzyli się z trzema dystansami – 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM.

ZOBACZ TEŻ: Tkaczyk, Lisieński i Młodzikowski najlepsi na LOTTO Triathlon Energy Lublin

JBL Triathlon Poznań 2022 stał się duathlonem

Zorganizowanie zawodów JBL Poznań Triathlon w ich pierwotnej formie nie było możliwe ze względu na zły stan wody, spowodowany zakwitem sinic. Decyzją organizatorów zawody triathlonowe zamienione zostały na duathlon. W konsekwencji wprowadzonych zmian wykluczone zostało przyznanie tytułu Mistrzów Polski w Triathlonie. Jednocześnie zmianie uległ regulamin w zakresie przyznawania nagród, jak też ich wysokości. Wprowadzone zmiany wywołały spore zamieszanie organizacyjne, a także kontrowersje i liczne dyskusje w triathlonowym środowisku.

ZOBACZ TEŻ: Kontrowersje przed MP w Poznaniu – znamy decyzje PZTri i organizatorów

Triathloniści zebrali już 4,5 miliona złotych na szpital!

Fundacja Pho3nix od zeszłego roku prowadziła zbiórkę pieniędzy na Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Jednocześnie zachęcała wszystkich do aktywności sportowej. Za każdy pokonany kilometr wpłacała określoną kwotę wsparcia dla chorych dzieci. Celem akcji było zebranie kwoty 4,5 mln złotych. Udało się! W ramach ostatniego etapu akcji wsparcia udzielili także triathloniści startujący w JBL Triathlon Poznań – wystarczyło ukończyć zawody!

ZOBACZ TEŻ: Triathloniści pomagają dzieciom – zebrali już 4 miliony złotych na szpital!

PTO podpisało wieloletnią umowę z Warner Bros. Discovery

Tuż przed rozpoczęciem tegorocznej edycji PTO Tour organizacja ogłosiła rozpoczęcie partnerstwa z Warner Bros. Discovery. Wieloletni kontrakt pozwalał będzie na transmisję eventów na terenie 50 krajów w Europie.

ZOBACZ TEŻ: PTO nawiązuje wieloletnią umowę z Warner Bros. Discovery

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane