Przygotuj się do startów z Vitarade®!

Produkty linii Vitarade®


Linia Vitarade® firmy FA Engineered Nutrition zawiera w swojej ofercie 2 rodzaje proszków do przygotowania hipotonicznych napojów węglowodanowych, unikalną 3-stopniową formułę żeli energetycznych oraz baton energetyczny w 3 różnych smakach. W skład wszystkich produktów linii Vitarade® wchodzą wysokocząsteczkowe węglowodany, co zapewnia ich bardzo wysoką skuteczność.  

Vitarade CL

Vitarade CL® to hipotoniczny napój węglowodanowy w formie proszku dostępny w opakowaniach 2 kg lub formie 50 g sticków (saszetek), który rozpuszczony w różnych proporcjach z wodą, może być wykorzystany w różnych okresach treningu. Dzięki bardzo wysokiej zawartości polimerów glukozy o wysokiej masie cząsteczkowej doskonale przygotowuje organizm do intensywnego wysiłku fizycznego. Vitarade CL® zapewnia bardzo szybkie opróżnianie żołądka oraz resyntezę glikogenu mięśniowego i wątrobowego. Szczególnie zalecany jest w okresie superkompensacji glikogenu („ładowanie” węglowodanami) przed zbliżającym się długotrwałym wysiłkiem, jak również w regeneracji zasobów glikogenu po zakończonym treningu. Vitarade CL® odpowiednio rozcieńczony może być również wykorzystany podczas jazdy na rowerze czy podczas biegania jako hipotoniczny napój węglowodanowy będący źródłem składników energetycznych. W przypadku ładowania lub odbudowy glikogenu zaleca się rozpuszczenie 2 miarek (50 g) Vitarade CL® w 400-500 ml wody, podczas gdy spożywany podczas wysiłku powinien być rozpuszczany w 600-700 ml wody.

Vitarade EL

Vitarade EL® to hipotoniczny napój węglowodanowy wzbogacony elektrolitami w formie proszku dostępny w opakowaniach 2 kg lub formie 50 g sticków (saszetek). Vitarade EL® zawiera wielkocząsteczkowe węglowodany strukturą przypominające cząsteczkę glikogenu, co zapewnia bardzo niską osmolalność przygotowanych napojów. Niska osmolalność Vitarade EL® zabezpiecza właściwe nawodnienie organizmu oraz bardzo szybkie opróżnianie żołądka, dzięki czemu minimalizuje ryzyko problemów ze strony przewodu pokarmowego podczas wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego. Napój w swoim składzie dodatkowo zawiera kluczowe elektrolity uzupełniające ich straty podczas wysiłku, dlatego też polecany jest wszystkim osobom, które mocno się pocą podczas treningu czy zawodów. Vitarade EL® efektywnie dostarcza źródło łatwo przyswajalnej energii i jest zalecany przede wszystkim podczas intensywnego wysiłku, choć w mniejszym rozcieńczeniu może być również wykorzystywany w okresie przygotowania do wysiłku lub też powysiłkowej regeneracji glikogenu mięśniowego.  W celu wspomagania podczas wysiłku zaleca się rozpuszczenie 2 miarek (50 g) Vitarade EL® w 600-700 ml wody, podczas gdy spożywany przed lub po wysiłku powinien być rozpuszczany w 400-500 ml wody.

Vitarade Endurance BarBaton Vitarade Endurance Bar® dostarcza skoncentrowanego źródła węglowodanów, białka serwatki i kofeiny. Vitarade Endurance Bar® dostarcza węglowodany o różnej szybkości uwalniania, dzięki czemu stanowi źródło długotrwale uwalnianej energii. Vitargo® zawarte w Vitarade Endurance Bar® bardzo szybko dostarcza źródła glukozy, a efekt ten podtrzymywany jest przez stopniowo dostarczane węglowodany z pozostałych składników batonu.  Ze względu na swoją formę i skład, może być stosowany o różnych porach dnia, treningu czy zawodów. Vitarade Endurance Bar®  spożywany przed i po wysiłku uzupełnia zapasy glikogenu, podczas gdy spożyty w trakcie dostarcza stopniowo uwalnianej energii. Ponadto, dzięki zawartości szybko trawionego białka serwatki Vitarade Endurance Bar®, zapobiega katabolizmowi (rozpadowi) tkanki mięśniowej i szybko regeneruje mikrourazy mięśniowe powstałe podczas intensywnego wysiłku. Ponadto dodatek kofeiny nie tylko wspomaga przebieg procesów energetycznych organizmu, ale i przyspiesza tempo resyntezy glikogenu. Podczas przygotowania do wysiłku zaleca się spożywanie 2-4 batonów w 2-3 dni przed zawodami. W celu regeneracji powysiłkowej zaleca się stosowanie 1-2 batonów po zakończonym wysiłku fizycznym, podczas gdy w trakcie jazdy na rowerze zaleca się spożywanie 1 batonu na każdą godzinę wysiłku. Nie zaleca się spożywania batonu podczas biegu.Vitarade Carboloader

Vitarade Carboloader Gel® to skoncentrowane źródło węglowodanów w postaci żelu. W swoim składzie zawiera węglowodany wysokocząsteczkowe i maltodekstrynę. Dzięki takiej kompozycji Vitarade Carboloader Gel® zapewnia odpowiednie uzupełnienie zasobów glikogenu przed wysiłkiem oraz stanowi źródło energii podczas wysiłku, ze szczególnym zaleceniem stosowania w pierwszym etapie długotrwałego wysiłku. Vitarade Carboloader Gel® charakteryzuje się niską osmolalnością, dzięki czemu szybko opróżnia żołądek i i nie wywołuje uczucia sytości. Vitarade Carboloader Gel® umożliwia spożycie większej ilości węglowodanów podczas okresu ładowania glikogenowego, jak również efektywnie wspomaga organizm w pierwszej fazie intensywnego i długotrwałego treningu lub zawodów. W okresie przygotowania do wysiłku zaleca się spożycie 3-6 żeli w ciągu dnia, podczas gdy w trakcie pierwszej części długotrwałego wysiłku (pływanie, jazda na rowerze, bieganie) należy spożywać 1 żel co 20-40 minut.

Vitarade Energy

Vitarade Energy Gel® to bardzo szybko dostępne źródło węglowodanów w postaci żelu. Produkt został oparty o mieszankę TRIPLECARB FORMULA, która zapewnia wykorzystanie zawartych w niej węglowodanów jako źródła energii jednocześnie zabezpieczając zmagazynowane już zasoby glikogenu w mięśniach i wątrobie. Skład TRIPLECARB FORMULA  został tak opracowany, aby węglowodany były dostarczane przez różne mechanizmy wchłaniania ze światła jelita do krwi zapewniając ich wyższą biodostępność dla tkanek. Dzięki temu Vitarade Energy Gel® pozwala na wykonywanie dłuższego wysiłku o wyższej intensywności. Vitarade Energy Gel® zawiera również sód i potas wpływające na pracę układu mięśniowego oraz kofeinę zmniejszającą uczucie zmęczenia psychicznego i fizycznego. Ponadto, Vitarade Energy Gel® posiada półpłynną konsystencję, jest łatwy do spożycia i nie powoduje problemów żołądkowych podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Zaleca się spożywanie 1  żelu Vitarade Energy Gel® na każde 20-30 minut wysiłku.

Vitarade Recovery

Vitarade Recovery Gel® to specjalnie skomponowany żel węglowodany przeznaczony do szybkiej regeneracji powysiłkowej. Oprócz wysoko cząsteczkowych węglowodanów oraz maltodekstryn zawiera najwyższej jakości hydrolizat białka kolagenowego zapewniający utrzymanie pozytywnego bilansu azotowego organizmu po zakończeniu wysiłku. Pozytywny bilans azotowy jest natomiast konieczny do zahamowania katabolizmu (rozpadu) tkanek i szybkiej powysiłkowej syntezy białek mięśniowych, a więc regeneracji mikrourazów powstałych podczas wysiłku. Vitarade Recovery Gel® został  wzbogacony również o witaminy C i E, które wspomagają zwalczanie wolnych rodników powstałych podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Vitarade Recovery Gel® posiada półpłynną konsystencję, dzięki czemu jest łatwy do spożycia, nawet w sytuacjach ekstremalnego wyczerpania organizmu. Zaleca się spożywanie 2 żeli Vitarade Recovery Gel® bezpośrednio po zakończonym wysiłku fizycznym, ze szczególnym wskazaniem na sytuacje, w wyniku których po intensywnym wysiłku fizycznym ograniczone są możliwości spożywania pokarmów stałych.

 

Szerzej o linii i jej produktach można dowiedzieć się na stronie www.vitarade.pl

Autorem artykułu jest Jakub Czaja – Fitness Authority Polska

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Nie testowałem jeszcze tego Vitarade ale na Vitargo jadę już nie pierwszy rok i rzeczywiście jest godne polecenia

  2. W pakiecie startowym otrzymywanym podczas Półmaratonu Św. Mikołajów znajdowały się ww. żele, 3 różne (czerwony, niebieski i żółty) do zastosowania przed, w trakcie i po wysiłku.
    Przed i po treningu/zawodach dałyby radę, ale w trakcie? Te żele są tak gęste, że potrzeba naprawdę sporo cierpliwości i płynów, żeby cały wciągnąć nie zaklejając sobie przy tym gardła. Szkoda czasu moim zdaniem.

  3. „70% szybsza resynteza glikogenu mięśniowego po spożyciu Vitargo!”… 70% szybsza niż…? W artykule zabrakło chyba napisu „Reklama – i po reklamie”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze