Garmin kupuje Tacx

Amerykańska firma Garmin, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie, produkująca urządzenia wykorzystujące GPS kupuje holenderką firmę Tacx, znaną z produkcji trenażerów. Transakcja powinna być zakończona w drugim kwartale 2019 roku. Nie są znane szczegóły odnośnie kwoty zakupu.

Na chwilę obecną Garmin ma bardzo rozwiniętą linię komputerów rowerowych, zegarków sportowych GPS a także urządzeń pomiaru mocy. Posunięcie jakim jest zakup Tacxa wprowadzi Garmina w kolejny segment jakim jest rynek trenażerów i treningów stacjonarnych.

Oprócz pomiarów aktywności fizycznej takich jak: kolarstwo, biegi, pływanie czy gra w golfa Garmin również jest obecny w motoryzacji, lotnictwie i żegludze. Garmin jest spółką akcyjną, która zadebiutowała 8 grudnia 2000 roku na giełdzie NASDAQ.

Tacx jest liderem rynku trenażerów. Jego historia ma już ponad 60 lat. Holenderski przedsiębiorca Koos Tacx (83 lata) w 1957 roku otworzył sklep rowerowy, a 15 lat później, w 1972 roku rozpoczął produkcję rolek do jazdy stacjonarnej. Mała firma rozwinęła się do przedsiębiorstwa produkującego rocznie milion bidonów, 100.000 trenażerów, 50.000 narzędzi i 40.000 uchwytów roboczych na rower każdego roku. Koos Tacx pomimo swojego wieku (83 lata) w dalszym ciągu jest dyrektorem generalnym i codziennie o 7 rano zjawia się w pracy.

Koos Tacx w swoim sklepie rowerowym w 1957 roku.

“Tacx wprowadza całkowicie nową kategorię produktów do portfolio sportowego firmy garmin, rozszerzając nasz zasięg na rynek treningów stacjonarnych. Razem z Tacx, Garmin będzie oferował kolarzom (red. i triathlonistom) przyjemne, bez zakłóceń i motywujące doznania przez cały rok.” – powiedział Cliff Pemble, prezes i CEO firmy Garmin.

“Jesteśmy podekscytowani, że mamy wsparcie od technologicznego lidera jakim jest Garmin. Razem z obszernymi możliwościami Garmina w zakresie badań i rozwoju oraz globalnej sieci dystrybucji nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad dalszym ulepszaniem naszych trenażerów i technologii.” – powiedział Koos Tacx, dyrektor generalny Tacx.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane