Gdzie wystartuje Mistrz Świata?

4

Po kilku tygodniach odpoczynku z rodziną, Frederik Van Lierde wraca do pracy! Przed rozpoczęciem ciężkich zimowych treningów, Mistrz Świata Ironman Hawaii 2013 podzielił się z nami swoimi planami startowymi na przyszły rok. Wybrał 8 poważnych imprez, na których będzie walczył o podium lub sprawdzał swoją formę przed startami typu A. Jego pierwszym wyścigiem w nowym sezonie będzie marcowa impreza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie 15 marca wystartuje w Abu Dhabi International Triathlon na dystansie długim: 3km – 200km – 20km. Z kilku względów będą to niezwykle istotne zawody dla Frederika. Po pierwsze będzie to pierwszy wyścig od wygranej w Kona, po drugie belgijska gwiazda wygrywała już te zawody dwukrotnie i będzie bronić tytułu, po trzecie w końcu występ w Abu Dhabi ustali pewien poziom orientacyjny dla dalszej pracy w sezonie. Każdego roku triathlon w Emiratach gromadzi wielu czołowych triathlonistów świata i będzie doskonałym testem na początek sezonu.

 

Po występie w Abu Dhabi Frederik Van Lierde poleci do Francji, gdzie 13 kwietnia wystartuje w Cannes International Triathlon na dystansie 2km-80km-15km. To nowe zawody na mapie sportowej, których Belg jest Ambasadorem. Po tych występach nasąpi już mocne przygotowanie do Kona, a ważnym elementem będzie start 18 maja w IRONMAN 70.3 Aix-en-Provence i 1 czerwca w Düren w Niemczech. 

 

Bardzo ważnym występem będą zawody IRONMAN Frankfurt, 6 lipca, gdzie Frederik stawia sobie dwa poważne wyzwania: tytuł Mistrza Europy i złamanie 8h – wejścia do bardzo wąskiego grona triathlonistów, którzy ukończyli Ironmana z siódemką z przodu. Oczywiście wyzwaniem numer jeden jest jak najlepszy występ na Big Island. Oto grafik startów Mistrza Świata w Ironmanie:

 

15 marca, triathlon international de Abu Dhabi
13 kwietnia, Cannes international triathlon
18 maja, IRONMAN 70.3 Aix-en-Provence
1 czerwca, ExtremeMan Düren
6 lipca, IRONMAN Frankfurt
27 lipca, 5150 de Marseille
24 sierpnia, Triathlon de Deinze
11 października, IRONMAN, Kona-Hawaii

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

4 KOMENTARZE

  1. Normalka a o Polakach startujących nic hehe pan Gras tylko pisze o sobie jak to fajnie jest ma Majorce i o rywalizacji z Dowborem powodzenia Panie Gras w nadchodzącym sezonie:))

  2. Sebastian, w artykule jest błąd ( w podsumowaniu startów już nie – IM Frankfurt jest 7 lipca nie czerwca) Przerwa to 5 i 7 tygodni. Niemniej ogólnie ten kalendarz robi niesamowite wrażenie. Jak oni to robią, że się tak szybko się regenerują?

  3. Przed Ironman we Frankfurcie zrobi dwie połówki: na tydzień i 3 tygodnie przed.
    Tym się różni zwykły amator od Mistrza Świata.
    Dla mnie to planowana dawka na cały sezon, a dla Fredrika na 3 tygodnie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here