Im więcej przebiegniesz, tym więcej zarobisz. Nietypowy system premiowy w jednej z firm 

Premia w pracy za przebiegnięte kilometry? Jedna z chińskich firm wprowadziła nietypowy system motywacji, zachęcając swoich pracowników do aktywności fizycznej. Triathloniści na etacie z pewnością byliby zadowoleni. 

ZOBACZ TEŻ: Triathlon ponad podziałami. Charytatywna akcja dla Strefy Gazy

Im więcej kilometrów, tym wyższa wypłata — tak w skrócie prezentuje się polityka chińskiej firmy „Guangdong Dongpo Paper”. Właściciele wpadli na nietypowy pomysł mający zmotywować pracowników do aktywności fizycznej i dbania o własne zdrowie. 

Lepsza forma i lepsza pensja?

Pracodawcy wprowadzili specjalny system premiowy, który dla zapalonych biegaczy może okazać się niezwykle korzystny. Przebiegnięcie czterdziestu kilometrów miesięcznie wiąże się z sześćdziesięcioprocentową premią, trzydzieści kilometrów oznacza trzydziestoprocentowy dodatek. 

Za przebiegnięcie 50 km miesięcznie, co w planie treningowym znacznej części biegaczy i triathlonistów nie jest czymś zaskakującym, pracowni mogą otrzymać… podwójną pensję. Dla prawdziwy miłośników sportu trenowanie może okazać się natomiast korzystniejsze niż praca w firmie. Za przebiegnięte 100 km miesięczne czeka na nich premia wynosząca 130% wypłaty. 

Nie tylko utrzymujemy formę, ale także otrzymujemy za to wynagrodzenie. To dwie pieczenie na jednym ogniu – mówi jeden z pracowników.

Postępy pracowników są monitorowane za pomocą aplikacji zainstalowanej na ich telefonach. Dozwolone jest również pokonywanie dystansu pieszo, ale wtedy premie są nieco niższe.  

W Chinach polityka zachęcania pracowników do większej aktywności fizycznej spotyka się z mieszanym odbiorem. Biorąc pod uwagę rosnącą wśród Polaków fascynację  dystansami ultra, właściciele niektórych firm szybko mogliby pójść z torbami…. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane