Jan Frodeno ustanowił rekord trasy na Enea Ironman 70.3 Gdynia

Na Enea Ironman 70.3 Gdynia wystartowała kolejna gwiazda światowego triathlonu – Jan Frodeno (GER). Mistrz olimpijski i dwukrotny Mistrz Świata Ironman Hawaii pobił rekord trasy w Gdyni, uzyskując kosmiczny wynik 03:39:36.
W ubiegłym roku Daniela Ryf również ustanowiła rekord trasy kobiet i jednocześnie jako pierwsza triathlonistka na świecie złamała barierę czasową 4 godzin w serii triathlonów Ironman 70.3.

„Frodo” nie miał konkurencji w żadnej z dyscyplin. Od początku zdominował zawody, a średnia na rowerze na odcinku 90km po pagórkowatej trasie Enea Ironman 70.3 Gdynia wyniosła ponad 44km/h. Wyniki poszczególnych etapów:

Jan Frodeno, wyniki Enea Ironman 70.3 Gdynia

Wielkie dzięki za doping i wsparcie. Jesteście najlepsi! – wykrzyczał Frodeno na mecie. – Wspaniały dzień, świetna trasa i mnóstwo kibiców. To na pewno nie jest mój ostatni start w Gdyni – zapowiedział.

Spytany o sam przebieg rywalizacji i swój rezultat, Frodeno nie krył zaskoczenia tak dobrym wynikiem:

„Nie jestem jeszcze w swojej najwyższej dyspozycji, przygotowuję się do Mistrzostw Świata IRONMAN, które czekają mnie za 9 tygodni. Biorąc to pod uwagę, jestem bardzo zadowolony ze swojego startu”.

W przeciwieństwie do sobotniego ścigania na sprincie, kiedy panowały bardzo trudne warunki na odcinku pływackim (kilkadziesiąt osób nie ukończyło pływania, ratownicy musieli pomagać zawodnikom, wyciągając ich na łodzie ratunkowe), niedziela przywitała zawodników idealną pogodą do ścigania. Morze było spokojne, a silny wiatr pojawił się dopiero na odcinku rowerowym, jednak na większości trasy wiało zgodnie z kierunkiem jazdy lub z boku. Zawodnicy jadący na pełnych kołach mogli w kilku miejscach poczuć bardzo silne podmuchy wiatru.

Jan Frodeno na dwa miesiące przed swoimi najważniejszymi zawodami na Hawajach wykazał się niesamowitą formą. Na całej trasie wyścigu wyglądał świeżo i sprawiał wrażenie zawodnika, który bez większego wysiłku pokonuje w rekordowym czasie trasę gdyńskiej połówki. Na ostatnich kilkudziesięciu metrach biegu w „spacerowym tempie” przybijał piątki z kibicami.

Course record for Jan Frodeno, the winner of Enea IRONMAN 70.3 Gdynia‼️#im703gdynia #triathlon #ironman #tri #swimbikerun #gdynia #janfrodeno

Gepostet von Enea IRONMAN 70.3 Gdynia am Sonntag, 11. August 2019

 

Gdynia jak zwykle przywitała zawodników fantastyczną organizacją zawodów i niesamowitym dopingiem na całej trasie. Szczególnie na odcinku biegowym emocje i zaangażowanie kibiców oraz wolontariuszy było wizytówką tych zawodów i wzorem do naśladowania.

Jan Frodeno before the start in Gdynia

?? Day before the start of Enea IRONMAN 70.3 Gdynia we have a talk with Jan Frodeno ?In front of our camera he gave some nice words to the Polish triathlon community and shared key tips before jumping into the water ?‍♂️?‍♂️?‍♂️——-?? Dzień przed startem Enea IRONMAN 70.3 Gdynia spotkaliśmy się z Jan Frodeno ?Gwiazda naszej imprezy przekazała Wam kilka miłych słów oraz cennych rad przed wskoczeniem do wody ?‍♂️?‍♂️?‍♂️Tłumaczenie:W Gdyni czuję się bardzo dobrze. Zapoznałem się już z trasą, wydaje się interesująca do ścigania się. Są szybkie sekcje, trochę podjazdów. Nie można narzekać na nudę, gdyż droga prowadzi raz w górę, raz w dół. Są też techniczne momenty z zakrętami. Jest tu wszystko, o co triathlonista może prosić.Zawsze, kiedy wysiadam z samochodu, spacer zajmuje mi pięć razy więcej czasu. Ludzie są mili i otwarci. Zawsze miło jest dzielić się emocjami związanymi ze startem.Przede wszystkim przed startem najlepiej jest sporządzić checklistę. Wypisanie wszystkich rzeczy daje mi spokój, a spokój jest najważniejszy w ciągu ostatnich 48 godzin. Po wytrenowaniu warto jeszcze trochę rozruszać ciało, ale przede wszystkim należy wyczyścić umysł. Wyjdź na dobry posiłek i lampkę wina bądź czekoladę, jeśli lubisz. Teraz możesz jedynie przygotować się mentalnie. Spodziewaj się dobrej zabawy, bo to właśnie po to ciężko pracujesz, ale zadbaj o dobry stan umysłu.Muszę szczerze przyznać, że polska społeczność triathlonowa mocno wspiera mnie w ostatnich latach. Dostaję od was wiele listów i maili. Cieszę się, że będę mógł poczuć ten doping na własnej skórze i wspólnie z wami wystartować w tych zawodach. Nie mogę się doczekać, aż stanę razem z wami na linii startu.

Gepostet von Enea IRONMAN 70.3 Gdynia am Samstag, 10. August 2019

Najlepsi Polacy w kategorii PRO to Robert Wilkowiecki (03:54:45), który zajął 10 miejsce i Joanna Sołtysiak (04:26:29), która uplasowała się na 8 pozycji.

Robert Wilkowiecki i Jan Frodeno

Wyniki 2019 Enea Ironman 70.3 Gdynia
PRO
Mężczyźni:
1 Jan Frodeno GER 03:39:35
2 Maurice Clavel GER 03:43:43
3 Miki Morck Taagholt DEN 03:46:27

10 Robert Wilkowiecki 03:54:45
14 Jacek Tyczyński 03:58:08
17 Miłosz Sowiński 03:58:49
18 Bartosz Banach 04:00:37
19 Łukasz Kalaszczyński 04:00:54
20 Krzysztof Hadas 04:02:40
26 Mikołaj Luft 04:09:00
27 Marcin Ławicki 04:09:28
29 Tomasz Spaleniak 04:11:31
DNF Tomasz Brembor
DNF Sebastian Najmowicz

Kobiety:
1 Amelia Rose Watkinson AUS 04:06:50
2 Lisa Huetthaler AUT 04:15:37
3 Susie Cheetham GBR 04:17:43

8 Joanna Sołtysiak 04:26:29
DNF Ewa Komander
DNF Małgorzata Otworowska
DNF Paulina Kotfica

Link do pełnych wyników: https://wyniki.datasport.pl/results3029/

Powiązane Artykuły

6 KOMENTARZE

 1. Zawody te jak i wiele innych pokazały że w Polsce poziom prosów na dystansie 1/2 czy nawet IM jest bardzo słaby. Zapowiedzi trenerów jak i samych zawodników w większości są nawet nie śmieszne.
  Kogo mamy z pro na dystansie 1/2 i IM dwie prawdziwe pro czyli dziewczyny tylko trenujące, jedna na poziomie światowym Agnieszkę, jedną dziewczynę na bardzo dobrym poziomie Ewę, dwie amatorki z czego jedna ściga się w prosach Aśka i drugą która zna swoje miejsce choć poziom ma zbliżony Anię. W tym roku postęp zrobiła Ewa, pozostałe już od dłuższego czasu trzymają klasę.
  U panów znacznie gorzej, generalnie to co roku odkrycie na sezon, w tym roku Robert i tu trzeba przyznać postęp jest, jednak to jeszcze nie poziom światowy. Tomek zeszłoroczne odkrycie w Polsce trzyma się dobrze, jak na razie dobry sezon, tu nie skończył ale może w głowie ma zawody za tydzień gdzie może znowu namieszać zobaczymy. Ci dwaj to w tej chwili czołówka pro. Kolejni zawodnicy Miłosz, duża nadzieja dużo hałasu, ale do rekordu na 1/2 równia pochyła w dół tak słaby to nawet nie był za juniora. Łukasz który miał zwojować świat nawet w Polsce dostaje baty albo startuje w ogórkach przykre. Pozostali zawodnicy naszej grupy pro to pro ale w Polsce na zawody międzynarodowe za słabi, oczywiście niech trenują i wygrywają tylko najlepiej z dużą pokorą w wypowiedziach bo czasem jak ich słuchamy czy trenerów to taki Frodeno czy Ryf powinni się bać a przecież w zeszłym roku to nawet nasi panowie pro nie dali jej rady.
  Co do amatorów to mamy doskonałych amatorów i szczęście że nie mają chorych ambicji bycia pro bo po co się ośmieszać lepiej ośmieszać innych.  

 2. Brakuje w zestawieniu Sergiusza Sobczyka który się uplasował pomiędzy Sowińskim i Banachem

  • Sergiusz Sobczyk wystartował w kategorii amatorskiej M25-29 i zajął w niej drugie miejsce. To zestawienie obejmuje tylko zawodników PRO. W kolejnym artykule będzie informacja o kategoriach wiekowych.

 3. Panie Kapusta
  Warto by napisać o amatorach którzy wyprzedzili tzw polskich prosów
  A może to portal TVP triathlonowy dla swoich ?

  • To jest artykuł o zawodnikach PRO. W oddzielnym tekście będzie o amatorach. Każdy startuje w kategorii jaką sam wybierze. Jeśli spełnia wymagania stawiane przez PZTri i organizatora zawodów ma możliwość startowania w PRO. Temat ten jest już od dawna poruszany. Polecam artykuł Filipa Przymusińskiego „6 powodów by przejść na kategorię PRO” http://akademiatriathlonu.pl/6-powodow-by-przejsc-na-kategorie-pro/

   • Tak jest
    kategorii bez liku brakuje tylko pręgowanych i skrzydlatych
    od czytania aż oczy bolą
    nic tylko wspominać porywające artykuły z przeszłości
    polecam „gościa niedzielnego”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze