II Ostromecki Duathlon MTB

sob01paź08:00sob15:00II Ostromecki Duathlon MTB

Detale wydarzenia

Opis zawodów:

II Ostromecki Duathlon MTB na dystansie sprinterskim odbędzie się 1 października 2022. Jego start zaplanowano na 12:00. Organizatorami są LKS Ostromecki, gmina Dąbrowa Chełmińska oraz Zespół Szkół w Ostromecku.

Start i meta zawodów mieszczą się na boisku sportowym w Ostromecku. Pierwszą częścią zawodów będzie jedna pętla biegu na dystansie 5 km ulicą Wiślaną. Nawierzchnia to asfalt, a czas ukończenia maksymalnie 40 minut.

W drugiej części zawodów uczestnicy mają do pokonania 1 pętlę o długości 20 km trasą rowerową drogami leśnymi, gruntowymi i szutrowymi. Drafting jest dozwolony, a kask obowiązkowy. Limit pierwszego i drugiego etapu łącznie to 2 godziny.

Ostatni, trzeci etap rywalizacji to jedna pętla biegowa 2,5 km nawierzchnią asfaltową. Cały limit ukończenia zawodów wynosi 2,5 godziny.

fot. https://www.lks-ostromecko.pl

Więcej informacji o II Ostromecki Duathlon MTB

W ramach duathlonu prowadzone będą dwie klasyfikacje: dla uczestników duathlonu, a także osób, które zdecydują się na start w duathlonie oraz biegu ulicznym z Dąbrowy Chełmińskiej do Ostromecka (2 października).

Nagrody dla pierwszych 6 osób w kategorii open kobiet i mężczyzn to odpowiednio 500, 300, 200, 150, 100 i 50 złotych. Trzech najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych otrzymuje statuetki.

Zawodnicy startujący w duathlonie biorą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się 2 października. Odbiór nagród tylko osobisty. Zgłoszenie udziału do 31 sierpnia i opłacenie wpisowego będzie gwarantowało okolicznościową koszulkę w pakiecie startowym.

Przydatne linki:

Czas

1 październik 2022 08:00 - 15:00(GMT+02:00)