LOTTO Triathlon Energy Mrągowo 2022

niedz28sier08:00niedz15:00LOTTO Triathlon Energy Mrągowo 2022

Detale wydarzenia

Opis zawodów:

Lotto Triathlon Energy to cykl imprez, podczas których zawodnicy startują na kilku różnych dystansach. Tego lata rywalizacja odbywała się już w Gniewinie, Lublinie, Starogardzie Gdańskim i Chełmży. Teraz na zawodników czeka finał sezonu, który rozegrany zostanie w Mrągowie.

Na startujących czeka pływanie w jeziorze Czos, pętla biegowa nad jeziorem oraz trasa rowerowa poprowadzona drogami Krainy Tysiąca Jezior.

Podczas zawodów wystartuje mistrz olimpijski w chodzie sportowym na 50 km Dawid Tomala. Będzie on częścią sztafety, w której pokona etap biegowy. Impreza w Mrągowie rozegrana zostanie na trzech dystansach:

  • 1/2 Ironman
  • 1/4 Ironman
  • 1/8 Ironman

Etap pływacki odbędzie się na jeziorze Czos. Zawodnicy pojadą następnie między jeziorami Juni i Czarnym w kierunku Szestna, odwiedzając okolice kolejnych jezior (Salęt Mały, Ruskowiejska i Rydwągi). Po powrocie do strefy zmian przy Ekomarinie rozpoczną bieg promenadą. Meta znajduje się przy pomoście plaży miejskiej.

LOTTO Triathlon Energy Mrągowo
źródło: Mragowo.pl

Więcej informacji o LOTTO Triathlon Energy Mrągowo

W tym roku zawody Lotto Triathlon Energy odbywały się już w kilku miejscowościach. Łącznie wystartowało prawie 1000 zawodników, którzy przepłynęli łącznie 701 kilometrów, przejechali 33210 km i przebiegli 7758 km.

Trzy najlepsze wyniki każdego zawodnika liczą do klasyfikacji generalnej cyklu. Podczas zawodów w Mrągowie trzech najlepszych zawodników i trzy najlepszej zawodniczki każdej kategorii wiekowej otrzymają też pamiątkowe statuetki.

Przydatne linki:

Czas

(Niedziela) 08:00 - 15:00(GMT+02:00)