Poland XTREME Triathlon „KARKONOSH” 2022

sob28maj04:00sob19:00Poland XTREME Triathlon „KARKONOSH” 2022

Detale wydarzenia

Opis imprezy

Poland XTREME Triathlon „KARKONOSH” 2022 to impreza, która odbędzie się 28 maja. Będą to wyjątkowe zawody triathlonowe rozgrywane w polskich Karkonoszach. Impreza będzie częścią Festiwalu Triathlonowego, który odbywa się w hotelu Seidorf Mountain Resort.

To będzie Twoje prawdopodobnie najtrudniejsze wyzwanie sportowe. Duch Gór zwany potocznie: Liczyrzepą, Karkonoszem, Rübezahl, czes. Krakonoš to bohater licznych legend związanych z obszarem Karkonoszy. Jego historia sięga średniowiecza i trwa do dziś. Startując w tych ultra trudnych zawodach, odbędziesz z nim nie jedną rozmowę, by zdobyć upragnioną metę — czytamy na stronie organizatorów.

Zawody to ekstremalna kilkunastogodzinna rywalizacja na trasie mającej łącznie 234 kilometry, a przewyższenia wynoszą 5500 metrów. Na mecie czekał będzie dzwon, który zabrzmi dopiero pod ręką pierwszego zawodnika. Na uczestników czeka 3,8 km pływania, 188 km jazdy na rowerze oraz 42 kilometry biegu.

 

Karkonosh Xtreme Triathlon – fot: https://www.facebook.com/teiarhlon

Więcej informacji o Karkonosh Xtreme Triathlon

Zawody rozpoczną się o godzinie 4:00. Start zawodów oraz strefa zmian T1 znajdować się będą przy Jeziorze Bukówka — plaża Miszkowice koło Lubawki. Meta zawodów znajduje się na górze Grabowiec, a strefa T2 przy Seidorf Mountain Resort w Sosnówce.

Zawodnicy startowali będą w sztafetach oraz indywidualnie. Prowadzone będą klasyfikacje Open kobiet, Open mężczyzn, Open sztafet. W kategorii Open mężczyzn oraz Open kobiet przewidziano nagrody pieniężne dla zawodników TOP3 (550€, 234€ oraz 188€).

Przydatne linki:

Czas

(Sobota) 04:00 - 19:00(GMT-11:00)